Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rosszul is kijöhetek ebből...

Rosszul is kijöhetek ebből esetleg?

Figyelt kérdés

A sztori egyszerű, már több mint 1 éve keresett meg egy ismerősöm, hogy a volt cégének kell weboldal, rendszer. Megcsináltam, jó sokáig tartott mert nehéz volt velük kommunikálni, főleg, hogy a srác tartotta velük a kapcsolatot.


A meló feketén ment, semmi szerződés vagy papír.

Már hónapokkal ezelőtt átadtuk a lapot, annak egy részét nagyon nehezen, sok szenvedéssel kifizették, kb a 75%-t, még lógnak a maradékkal. A cég szarul áll, de azért az ürgének volt pénze állítólag milliókat költeni karácsonykor. Nekem még kb 60e-el tartozik.


Ma letiltottam a weblapjukat, kiírtam, hogy cég tartozik, a nevét is. Srác kérlel arra, hogy vegyem le a cég nevét az oldalról, mert feszkó lesz belőle, nagyon nagy.


Én úgy gondolom, hogy ebből nem jöhetek ki rosszul. Semmi kapcsolatom nincs a céggel, semmi melót nem végeztem a lapjukon hivatalosan, A figura dolgoztatja az alkalmazottait többnyire feketén, sőt tudok róla, hogy az apeh-al is lehet baja fiktív számlák miatt.


Én úgy gondolom, hogy engem nem tud perelni semmi miatt, vagy támadni, van esetleg valami támadási felülete ellenem?


2011. ápr. 7. 15:14
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Tök mind1, mit ír a PTK erről, ettől még szinte lehetetlen bebizonyítani egy "szóbeli megállapodást", ne csak az elméletből táplálkozz, hanem a gyakorlatból is, tudod kicsit másképp működik a jogszabályok gyakorlása az életben mint a tankönyvekben.
2011. ápr. 7. 20:54
 22/26 anonim ***** válasza:

Te nem is gyakorlod ezeket a szabályokat, csak megszeged.

Az a rossz ebben az országban, hogy az ilyen bűnözők/adócsalók még csak nem is szégyenlik amit csinálnak, csak élősködnek a becsületes embereken.:(

2011. ápr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"szerzői jogokról még okosodj kicsit szerintem."


szerintem elég okos vagyok belőle...


elöbb bizonyítsd be, hogy te szellemi terméked, aztán bzonyítsd be, hogy nem adtad el azaz te rendelkezel vele.

ha eladtad, akkor már nem a tiéd. ez ilyen egyszerű.

2011. ápr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

"Te nem is gyakorlod ezeket a szabályokat, csak megszeged.

Az a rossz ebben az országban, hogy az ilyen bűnözők/adócsalók még csak nem is szégyenlik amit csinálnak, csak élősködnek a becsületes embereken.:("


Pff, ezt már kár kommentálnom is, elég szánalmas, ahogy belőlem próbálsz "bűnözőt" kreálni. Nem megyek bele a trollos játékodba, bocs.

2011. ápr. 7. 22:11
 25/26 A kérdező kommentje:

"elöbb bizonyítsd be, hogy te szellemi terméked, aztán bzonyítsd be, hogy nem adtad el azaz te rendelkezel vele.

ha eladtad, akkor már nem a tiéd. ez ilyen egyszerű."


te meg inkább olvass vissza, nem írom le újra.

Mellesleg ha "okos" lennél, akkor tudnád, hogy a szerzői jog átruházható, esetleg lemondható. Mikor mondtam le én erről és hol bizonyíthatóan?

2011. ápr. 7. 22:12
 26/26 anonim ***** válasza:

"szánalmas, ahogy belőlem próbálsz "bűnözőt" kreálni. "


Az a szánalmas, hogy nem veszed észre: nem a 21:08-as kreál belőled bűnözőt, hanem te magad.


Egyébként ha, sokat cseszteted a megbízót te is könnyen rácseszhetsz, magadnak köszönhetően.

2011. ápr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!