Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Iskolai folyamatos provokáció,...

Iskolai folyamatos provokáció, szivatás. Jogilag mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Az iskolában rám van szállva 3-4 ember, akik folyamatosan, mindíg cseszegetnek. Ez nem csak szóban merül ki (nyomorék, csicska stb), hanem van amikor körbe állnak és nem engednek elmenni, de a legdurvább az volt mikor az udvaron lehúzták a gatyámat. Eddig tűrtem, senkinek sem szoltam, úgyis leszarták volna. A srácoknak volt már pár iskolai ügye, ha ez számít. Milyen jogi lépéseket tudnék ellenük tenni, mivel tudnám bizonyítani az igazam? (osztálytársak között van 1-2 ember aki kiállna az igazam mellett). És ha jogilag nem megy, akkor önbíráskodás miatt nagyon megüthetem a bokám?
2011. ápr. 6. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

[link]


Remélem hasznos ez a cikk, nem tudom sajnos, még én is gyerek vagyok, de Neked sok sikert kívánok!!!


Tanárokkal való elbeszélgetés? Nem mertél próbálkozni vele, vagy már megtetted?

2011. ápr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szerintem simán fellehetne jelenteni őket zaklatás miatt. főleg ha van szemtanú. bár maszkban való kiméletlen elverés is célre vezető lehet, de akkor meg fen áll a veszélye hogy ismeretlen tettes ellen feljelentést tesznek stbstb.
2011. ápr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi, a cikk is hasznos volt :) A gyerekkel megbeszéltem msn en, elvileg leszáll rólam. Ha pedig nem ofőhöz fogok fordulni. Bár ezt a gatyalehúzos esetet is látta sztem, de sokat nem tudott/akart csinálni.
2011. ápr. 6. 16:48
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg meg kel őket verni, nem töketlenkedni, meg behúzni füled-farkad...
2011. ápr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
zaklatásról pedig apám kapcsán is lehetne beszélni, sajnos a rendőrség elég impotens az ilyen emberjogi dolgokkal kapcsolatban.
2011. ápr. 6. 16:50
 6/14 A kérdező kommentje:
az ilyen em,berek ki tudják választani 100 ember közül azt az ötöt akik nem szeretnek balhézni, és azokat baszogatják. Megverni kivel verném meg, hol mikor? nincsennek olyan haverjaim akik ilyen téren kiállnának mellém.... Viszont neki van egy pár.
2011. ápr. 6. 16:53
 7/14 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2011. ápr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
17
2011. ápr. 6. 17:00
 9/14 anonim ***** válasza:
hát azoknak az "íkúja" is elég nagy szinten lehet, ha 17 éves fejjel abban lelik örömüket hogy másik fiatal gatyáját rángatják. az ilyeneket orrba basznám, aztán eltörném a bordájukat, és nem hívnám a mentőt.
2011. ápr. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
keress meg egy jogvédő szervezetet és pereljétek az iskolát, amiért ezt elnézik (próbaper- itt lenne az ideje)...emellett persze perelni kell az elkövetőket is
2011. ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!