Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van joguk megtagadni azt,...

Van joguk megtagadni azt, hogy visszaadják az óradíjat?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy tanfolyamot, befizettem az előleget, és az első alkalommal pedig a teljes tanfolyamnak a díját. Úgy alakult, hogy eldöntötem, hogy nem folytatom a tanfolyamot, mert nem foglalkozik velem az oktató (konkrétan kérdezek valamit, és ahelyett, hogy nekem válaszolna, másnak kezd el segíteni, és 20-30perc várakozási idő után hajlandó emberszámba venni). A szervező cég, aki alkalmazza az oktatót, nem akarja visszaadni azoknak az óráknak a díját, amik ezután fognak következni, és én meg nem fogok részt venni rajtuk.


Nem látom, hogy ebben mi a jogos?


2011. márc. 30. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
van
2011. márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolom volt valami szerződés amit aláírtál. Azt kellett volna elolvasni.
2011. márc. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem volt szerződés, csak számlát kaptam.
2011. márc. 30. 15:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Tandíj visszafizetés, visszatérítés.

A Budapesti Cervantes Intézet fenntartja magának azt a jogot, hogy bármelyik tanfolyamát lemondja szervezési okokból; ebben az esetben a tanuló számára a kurzus teljes befizetett díját visszatérítjük. Miután a tanfolyam elkezdődött, a tandíj visszafizetésére nincs mód sem egészben, sem részben, kivéve a megfelelően igazolt vis maior eseteket.

[link]


Minden hasonló, induló tanfolyamon, még az esetleges előleg befizetése előtt tájékoztatni köteles a tanfolyam szervezője a hallgatót, ha ez IGAZOLTAN NEM történt meg, az Országos Fogyasztóvédelmi Felügyelőséghez lehet panasszal fordulni.

Már az elegendő jogalapot ad, hogy NEM volt tanulmányi szerződés kötés, illetve a tanfolyam hallgatója, ilyen szerződést nem írt alá, tehát szerződés nélkül a befizetett összeg jogosan követelhető vissza!

(azért nem árt elgondolkodni azon, hogy mint a tanfolyam részvevője, nem írt-e alá bármi, apróbetűs íratot, ami akár, lehetett szerződés is, mert ez esetben nem sok a remény...)

2011. márc. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért azt hozzá tenném, hogy a befizetés és számlaadás mint RÁUTALÓ MAGATARTÁS bizony szerződésnek minősül. Pontosan úgy, mint a bolti vásárláskor. Úgyhogy sajnos a tanfolyami díj befizetése (és elfogadása) valamint a számla kibocsátása (és elfogadása) jogi értelemben szerződésnek minősül.


Pedro

2011. márc. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen a pénzt vissza kell adni !!


Fogyasztó védelem !

Mivel a pénzér cserébe nem kapott megfelelő ellenszolgáltatást!!

2011. ápr. 3. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!