Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » RÁT-ot kapom, mit tudok tenni...

RÁT-ot kapom, mit tudok tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Kapom ezt a segélyt, és most felajánlottak egy munkát 4 órába, amiért 40 000 Ft-ot kapnék. De én találtam főállású munkát, már egy tesztet jól megírtam, már csak egy teszt lesz és elbeszélgetés. Én természetesen ezt a munkát szeretném, mert több a pénz, de azt mondták a munkaügyön, hogy ha nem vállalom el a 4 órás munkát, akkor vissza kell fizetnem az eddigi segélyt. Csak akkor nem kell fizetnem, ha a 4 órás munka kezdése előtt beviszem a papírt, hogy felvettek oda ahová jelentkeztem. Csak hogy pár nappal elöbb indul a 4 órás, mint a 8 órás munka, és ha időközben hagyom ott ahová ők kiközvetítettek, akkor is vissza kell fizetnem a pénzt. Remélem érthető amit írtam. Mit tudok tenni, hogy ne kelljen fizetnem?Mert én mindenképp szeretném azt a munkáz elvállalni, ahol már írtam tesztet. Természetsen a több pénz miatt, és úgy tudom a 8 óra számít majd bele a nyugdíjba. Meg nem szeretném megkockáztatni, mert ha letelik az a 3 hónap ahol 4 órába kellene melóznom, ki tudja mikor találok utána másikat.
2011. márc. 7. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Az nem igaz, hogy az eddig kapott segélyt vissza kell fizetned. Ha a 4 órás munkát felajánlották, és te azt nem fogadod el, akkor megvonják a RÁT-ot. De neked nem kell visszafizetni semmit. Viszont csak akkor utasítsd el, ha 100%, hogy a másik helyre felvesznek. De ha megkötöd a szerződést a 4 órás munkára, nyugodtan felmondhatsz, és átmehetsz a másik helyre, nem lesz belőle gond. Egyébként is, először próbaidőn leszel, ami azt jelenti, hogy addig indoklás és minden kötelezettség nélkül felmondhatsz, illetve neked is felmondhatnak. Szóval a helyedben én elkezdeném a 4 órás munkát, és ha jobb akad, lépnék. Hátrányod nem származik belőle.
2011. márc. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a 4 órás munka csak 3 hónapra szól, egyszer már voltam ott szintén így közvetítettek oda, és akkor is azt mondták, hogy ha én időközben találok munkát és ott hagyom ezt a 4 órást, akkor nekem azt a pénzt vissza kell fizetni. Valamit valamiért alapon. Mert hogy ők fizették nekem a segélyt, akkor én meg dolgozzam le azt a 3 hónapot. Akkor ez nem igaz? Átakartak csak vágni még hivatalos helyen is? Köszi a választ.
2011. márc. 7. 18:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmit sem kell visszafizetned. Egyszerűen csak nem folyósítják tovább. Szép is lenne ha még arra kényszerítenének, hogy a gazdaság számára hasznos termelőtevékenység helyett a 4órás napozást válaszd az adófizetők rovására!
2011. márc. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mellékesen jegyzem meg az ilyen ügyintézőt le is köpném aki ennyire a nép az adófizetők és az államháztartás ellen dolgozik épp az adófizetők pénzén.
2011. márc. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Valószínűleg át akartak verni. Én is dolgoztam már közcélú munkában. Ha találtam volna közben állandó, határozatlan idejű munkát, simán felmondhattam volna. Nézz utána a törvénynek. Én is utánanézek azért és ha találtam valamit, linkelem.
2011. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még mindig az 1. vagyok. Átbogarásztam az internetet, és még csak véletlenül sem olvastam olyat, hogy vissza kellene fizetni a támogatást. Csupán megvonják a segélyt, ha nem fogadod el a munkát. És már csak azért sem gondolom valósnak ezt a dolgot, mert személyesen érdeklődtem a munkanélküli központban a tanfolyamokról, amikért fizetés jár. Pl. elkezd egy férfi egy burkoló tanfolyamot, amiért kap havi nettó 45 ezret 6 hónapig. Ha ő 2 hónap után munkát talál, nem kell visszafizetni a tanfolyam alatt kapott támogatást. Ebből kiindulva nehogy már egy segélyt vissza kelljen fizetni!!! Én a helyedben elbeszélgetnék az ügyintézővel, aki félretájékoztatott...
2011. márc. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem és nagyon szépen köszönöm a fáradozásod.

A többiek válaszát is megköszönöm.

2011. márc. 7. 20:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!