Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni ilyen esetben?

Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
1 évvel ezelőtt a nagynénémnek kölcsönadtam a számítógépemet, minden tartozékával (monitor, billentyűzet, egér, stb) azzal a feltétellel, ha én szólok, akkor visszaadja. Két héttel ezelőtt szóltam neki először, hogy kellene a gép, azt mondta, nem tudja visszaadni, mert odaadta a fiának, nála van, de majd beszél vele, de ez nem történt meg, többször hívtam, és mindig lerázott, a fiát sem tudom elérni telefonon. Tegnap azt mondta, hagyjam békén, hivjam a fiát, az meg nem jelentkezik, így nem tudok tenni semmit. Mi a teendő ilyen esetben? Feljelentést ha teszek, elérek valamit? Vagy ha a gépet nem is, de a vételárát megkaphatom?
2011. jan. 26. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmilyen írásos dokumentációd a kölcsönadásról, illetve esetleg egy névre szóló számla, amit vásárláskor kaptál, akkor szerintem semmit.Jogilag legalább is.

....de hogy lehet a saját rokonságod már ilyen k*cs*g veled ?! :D omfg!

2011. jan. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Írásos dokumentáció nincs, mert megbíztam benne, amúgy meg a gépről levő számla a nagymamám nevén van, aki már nem él. De számla nem feltétel
2011. jan. 26. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Akár az én nagynéném lenne...


Szerintem hívd fel és mondd meg neki a fiát nem tudod elérni, de semmi gond mert elfogadsz készpénzt is. :D

2011. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért nem csinálsz egy világra szóló BOTRÁNYT???Fogadjunk vissza adják!!!vagy kifizetik.Ha csak finoman hivogatod meg keseregsz,integess a gépnek.
2011. jan. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az írásos "dokumentáció" nem feltétele a jogi lépéseknek. Ha nem térnek jobb belátásra, akkor ez lesz az egyedüli törvényes útja, hogy visszaszerezd. Én első körben (azok után, hogy szépen megkértem őket - hasztalan)felszólítanám őket, hogy amennyiben egy adott határidőn belül nem adják vissza, jogi lépéseket teszek ellenük. Ezt persze szépen írásban, ajánlva.
2011. jan. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha tudod bizonyítani, hogy tied a gép, akkor várd meg szépen a fiát este a lakása előtt és vedd rá megfelelő eszközökkel, hogy adja szépen vissza a gépet. Ha nagy darab állatról van szó, hívj segítséget. Légy már határozott! Különben is, ha a te géped, úgy szerzed vissza ahogy akarod.
2011. jan. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!