Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtagadhatom a tanúskodást,...

Megtagadhatom a tanúskodást, ha féltem a családom?

Figyelt kérdés
Beidéztek egy tárgyalásra büntetőügyben mint tanú, de nem szeretnék elmenni mert a vádlott egy elég veszélyes ember,nagy befolyása van. Most még börtönbüntetést is kaphat, félek ha kijön bántaná a családom vagy engem. Pici babánk van( 8 hónapos). Mit tegyek?
2011. márc. 2. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha büntetőügyben idéztek be akkor sajnos el kell menni. Én úgy tudom hogy tanúskodni is kell hacsak nem vagy elfogult (pl.családtagod a vádlott). Mindenképpen jelezd hogy félsz vallomást tenni. Írj egy levelet a bíróságnak a problémádról! Biztosan van valami megoldás hogy esetleg úgy tanúskodsz, hogy nincs jelen a vádlott és nem tudja meg hogy te ott voltál.
2011. márc. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tagadhatod meg. De ha azt mondod hogy nem láttál semmit, az úgy oké. Ha nem mész el elővezetnek,és még fizetned is kell. Szerintem az a legtisztább ha el mondasz mindent. Nem hiszem hogy bosszút állna,örülni fog hogy letelik a büntetése.
2011. márc. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! remélem nem lesz semmi baj...
2011. márc. 2. 14:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen menj el,de ne tegyél vallomást.Nem láttál semmit és kész.Egyébként a biróság magasról sza@ik rá,hogy tégrd utána agyon ütnek,ezt személyes tapasztalatból irom.
2011. márc. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, az az igazság, hogy előzőleg a rendőrségen már tettem vallomást, de ott is csak azt mondtam el amit tudok, amit nem láttam azt nem. Esetleg nem tudod létezik olyan kérelem, ha nem szeretném hogy bent legyen a vádlott amikor én tanúskodom?
2011. márc. 3. 07:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Van olyan is.Csak ha a vallomásotok eltérő,akkor szembesiteni kell a birónak benneteket.Ha nagyon komoly az ügy,és ennyire félsz semmilyen vallomást ne tegyél.Ezért nem bünthetnek meg,vagy a tárgyalás elött ajánlott levélben keresd meg a birót,illetve a jegyzőjét.Vagy ha szerencséd van személyesen is eltudod "csipni"
2011. márc. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dávidmester13 válasza:

Nem is mered a mondást????


Ne tanúskodj tovább élsz!!!!!!

2011. aug. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!