Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtagadhatom, hogy terhesség...

Megtagadhatom, hogy terhesség alatt megmérje a súlyomat az orvos és a védőnő?

Figyelt kérdés

Vagy ez kötelezően hozzátartozik a terhesgondozáshoz?

Köszönöm.


2010. márc. 5. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

én is húzódoztam, de attól még h nem mérik meg, látszik ami látszik....a súlyodból kapnak tájékoztatást a baba és a Te állapotodra....nincs ezzel semmi gond, amellett, h az orvos ki be járkál benned, méregetnek, szúrkálnak lesz egy édes kisbabád....akkor meg ne érdekeljen a mérleg

egy mérlegfóbiás

2010. márc. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nem értem miért akarod megtagadni.....MIÉRT?

egyébként igy is ugyis lemérnek

2010. márc. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Magas és vékony vagyok, 14 kilót híztam az első babámmal. Szerintem nem sok, főleg a testalkatomhoz, mégis végig piszkáltak mindketten, hogy milyen sok. Amúgy nem is vizesedtem egyáltalán.

Újra babát várok, semmi kedvem azt hallgatni, hogy megint mennyi (lesz) a súlyom.

2010. márc. 5. 13:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szívesen megtagadnám! 20 hetesen azt vettem észre, hogy előre rettegek a védőnőtől, hogy majd megint mennyit fog mutatni a mérleg. A mérésig alig mertem inni valamit, méregettem a ruháimat, hogy melyik a legkönnyebb stb. Nem híztam túl sokat én sem, nem is zavar és nem félek, hogy nem megy majd le, de az nagyon gáz, hogy a védőnőnek kell megfelelni.
2010. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kötelezően hozzátartozik (az is baj, ha a súlynövekedés nem megfelelő és az is, ha extrém). Megkérheted viszont őket, hogy legyenek szívesek a kommentárokkal békében hagyni. 14 kg semmilyen testalkattal nem számít túl soknak. Engedd el a megjegyzéseket a füled mellett. Ha egyébként jó az orvos, akkor csak emiatt nem érdemes lecserélni, a terhességgel sajnos együtt jár ez, hogy mindenki mindenbe beledumál. Jó gömbölyödést :-)
2010. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
megtagadhatod, de a vége felé nem érdemes, mert a vérnoymással összevetve tudnak következtetni dolgokra, és a testsúly mérése első sorban a terhességi toxémia kizárására szolgál, amit ha nem vesznek észre és nem kezelnek, végzetes lehet.
2010. márc. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 5. 21:29
 8/8 anonim ***** válasza:
1. én is 15 kg-t híztam, ami ugye soknak tűnik, de én is magas vékony vagyok.....nem voltam se cukorbeteg, se vizes, a gyereknek se volt semmi baja.....a védőnőm egy fiatal csaj volt, aki nem szólt semmit, az orvos meg egy nagydarab csávó még poénkodott is h hogy lehetek ilyen kevés kiló.....hát ezt csak azért mondom, mert nem mindenki piszkál, ha piszkálnak le kell őket állítani.....orvost választhatsz, védőnő meg ha nem szimpi nem jársz olyan sokszor....megmérni megfognak.....ha paráznak meg lehet kérdezni, h mi baja lehet a babának, látnak e valamit a leleteidben ami indokolja az aggódást, ne hagyd magad, mert nem mindenki szabvány és a könyvek szerint hízik.....
2010. márc. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!