Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok egy olyan törvény...

Támogatnátok egy olyan törvényjavaslatot, hogy azok akik olyan szintű gyilkosságot követtek el amiért korábban halálos ítélet járt volna örök életfogytiglani munkatáborba való elzárásra lennének ítélve?

Figyelt kérdés
Úgy képzelném el hogy amennyire lehetne a luxust nélkülözni ezeken a helyeken akkor semennyire sem lenne jelen, valamelyest hasonlítanának a második világháborús munkatáborokhoz, de mondjuk lennének nyilván eltérések. Bevallom hogy nem gondoltam egészen alaposan át még ezt az elképzelést, de azért értitek hogy mire gondolok.
2011. febr. 19. 13:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs értelme idekeverni...

Ha annyira hinni akarunk benne, akkor mi volt nagyobb tömegmészárlás, mint pl. az özönvíz? De hagyjuk is... Nem vagyok sátánista, azért félreértés ne essék. :)

2011. febr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Erről láttam valahol egy számítást, hogy nem nagyon éri meg... Pl ha kitereled őket utat építeni, akkor annyi őr kell a szökések elkerülésére, hogy nem éri meg az árát. ehhez még meg vedd hozzá a szállításukat is. + a leleményesebbek tuti elszöknének valahogy. 3m magas szögesdróttal meg nem kerítheted körbe, mert az is mennyi pénz már.
2011. febr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Simán, dolgozzanak, lenne visszatartó ereje ám.

Meglehet oldani, aki elakar szökni, azt lelövik, elég hozzá pár biztonsági őr, és egy-két mesterlövész.

2011. febr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
Teljes mellbedobással támogatnám, azzal az extrával hogy súlyos lopás, hűtlen kezelés vagy egyéb súlyos gazdasági bűncselekményért is ugyanez a büntetés járjon!
2011. febr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha lenne fogalmad arról, hogy milyen kegyetlenek voltak ezek a táborok, akkor nem kívánnád senkinek sem! Gyakorlatilag az azonnali kínhalállal lenne egyenlő.
2011. febr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 doboszoli ***** válasza:

Értem. Tehát Jézus nevében lehet embert ölni, szegényeknek.

Beíratom a gyereket hittanra....

2011. febr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Ismétlem, bánom hogy a náci munkatáborokhoz hasonlítottam őket. Akik engem most velejéig romlott szélsőjobbernek tartanak, azoknak csak annyit hogy akár hiszitek, akár nem, én nem belőlem most nem a gyűlölet beszél és nem vagyok rasszista. Tisztelem az emberi életet. A lényeg nem az lenne igazából hogy az ember beledögöljön a dolgoztatásba, hanem hogy átérezze azt hogy minden egyes csepp verejtékével megdolgozzon minden csepp vérért amit kiontott ártatlan áldozatából.
2011. febr. 19. 21:51
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem kell magyarázkodnod, kérdező. Ha valaki bántaná valamelyik gyerekemet, én is kinyírnám. Senki nem tudná hova lett. És ezzel mindenki így van, olyan ez mint a cigány bűnözés. Sokan mondják hogy nincs, meg nem kell általánosítani, és hogy csak előítélet, de ők volnának az elsők akik golyót repítenének a fejükbe ha egy rokonát, hozzátartozóját bántanák. Nyugodtan ismerje be bárki, minden normális embernek kinyílna ilyen esetben a bicskája, felesleges ez az álszenteskedés.
2011. febr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen, van a ösztönös bosszúvágy az emberben ilyen esetben ami teljesen természetes reakció tulajdonképpen. És ha neki is ront a gyilkosnak és megöli, utána előbb vagy utóbb, rögtön vagy csak jóval később elő jön az emberben általában mégiscsak a bűntudat. Hülye dolog az ilyen, de azért egy ember általában valahogy mégiscsak képes bűntudatot érezni olyan általa elkövetett gyilkosságért is amiről el lehetne elvben mondani hogy "jogos" volt. És vannak akik képesek az ilyenbe beleőrülni. Első pillanatban könnyű mondani hogy márpedig te most igazságot fogsz szolgáltatni, de utólag...
2011. febr. 20. 00:11
 20/21 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen igazad van. De ha a gyerekeim volnának az áldozatok akkor mindenképp kicsinálnám az illetőt, mert bármelyik lurkóm nélkül magam is meghalnék belül.
2011. febr. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!