Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok egy olyan törvény...

Támogatnátok egy olyan törvényjavaslatot, hogy azok akik olyan szintű gyilkosságot követtek el amiért korábban halálos ítélet járt volna örök életfogytiglani munkatáborba való elzárásra lennének ítélve?

Figyelt kérdés
Úgy képzelném el hogy amennyire lehetne a luxust nélkülözni ezeken a helyeken akkor semennyire sem lenne jelen, valamelyest hasonlítanának a második világháborús munkatáborokhoz, de mondjuk lennének nyilván eltérések. Bevallom hogy nem gondoltam egészen alaposan át még ezt az elképzelést, de azért értitek hogy mire gondolok.
2011. febr. 19. 13:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Na, látod, ez a baj a mai társadalommal, hogy aki megemlít valami ilyesmit, rögtön lenácizzák... Menj a nyálba, kedves első!


Amúgy egyetértek, sőt én az összes börtönt így csinálnám meg... Nem gondolnám, hogy a bűnözőknek még én mint adófizető fogom állni a kajáját, a meleg kosztot, meg a tiszta ruhát... Dolgozzanak csak a bányákban, vagy mit bánom én... AMúgy én a halálos ítéletet is újra visszahoznám... Aki velejéig romlott, nem kell vele évekig szenvedni..

2011. febr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
19%

"Amúgy egyetértek, sőt én az összes börtönt így csinálnám meg..."


Remélem te is bekerülsz valahogy egy ilyen börtönbe és a saját bőrödön tapasztalod, hogy milyen kínzásokat, bűntetéseket kívánsz embertársaidnak!

2011. febr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Már nem azért, de én nem gondolom "embertársamnak" a rablót, tolvajt, gyilkost...
2011. febr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Meg is érdemelnék a cigányok, és egyéb emberszabásúnak nevezett söpredékek, hogy ilyen helyre kerüljenek.
2011. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Természetesen. Nagyon gyenge ez a törvény, nincs elég visszatartó ereje. Pár év és már kint van a gyilkos, rabló, betörő. Sokkal szigorúbban kellene eljárni minden bűnözővel. Hátha meggondolnák mielőtt cselekednének.
2011. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Kikérem magamnak azt hogy lenácizzon bárki! Számítottam arra hogy lesznek tiltakozók, de arra egyáltalán nem hogy valaki azzal kezdje hogy tulajdonképpen semmiféle érdemlegeset nem is mond, hanem egyből egy ilyen gyalázatos címkével titulál engem és mindössze ennyi a kijelentése.

Hogy kicsit bővebben kifejtsem az álláspontomat akkor elmondanám hogy elsősorban nekem az a véleményem hogy ember embert ha nincs neki rá tényleges alapos indoka akkor ne öljön. Épp ezért ellenzem a halálbüntetést is személy szerint, mert véleményem szerint az aki kivégez valakit, az ugyanolyan gyilkossá válik mint aki el lett ítélve. A természet törvényeinek értelmében véve az ember más ember életének sorsa fölött nem dönthet, ha szabad így kifejeznem magam akkor csakis az Úr teheti ezt. Nem nem szeretném nagyon a vallást idekeverni. Mindazon által azt gondolom, hogy egy olyan gyilkos, aki pusztán irigységből, hatalom illetve bosszúvágyból, vagy puszta haragos lelki felindulásból meggyilkol valakit, pláne ha alapvetően indokolatlanul, akkor annak valamilyen módon át kell éreznie a szenvedést ténylegesen is amit okozott azoknak az embereknek esetleg akik szerettüket levesztették. Nem vagyok 100%-ig meggyőződve afelől, hogy ez valóban átható megoldás, de valamilyen szinten szerintem közelít a kiegyensúlyozott állapothoz. Nehéz tökéletes demokráciát kiépíteni, de valamilyen szinten megegyeznek minden demokráciának az alapelvei azzal a ténnyel, hogy a bűnért büntetés jár.

2011. febr. 19. 13:50
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg, ha már így nagyban gondolkodunk, a köz java fontosabb, mint az egyéné...

Nem vagyok szélsőséges, csak reális gondolkodású... Az ilyen "jajjj, szegény rabok, de rossz lehet nekik" gondolkodásúak sohasem vitték előbbre a társadalmat...

2011. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Még annyi, hogy Sátánbát jobban foglalkoztatják az általad oly nemesen védett bűnözők...
2011. febr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

hiba is volt hogy a náci munkatáborokhoz hasonlítottam ezeket a börtönöket, mondtam hogy nincs alaposan kigondolva azért a dolog. A hangsúlyt én arra fektetném hogy aki kioltotta más embertársának az életét erkölcstelen módon és ezáltal veszteséget okozott egy családnak, az valamilyen módon "dolgozzon" úgymond meg azért, hogy az általa meggyilkolt ember nem hiába halt meg, hátha átérzi így jobban hogy mekkora fájdalmat is okozott ő másoknak.

Arról meg kérem most ne kezdjünk el vitatkozni hogy mi az erkölcstelen gyilkosság, ez egy másik filozófiai tematika.

2011. febr. 19. 13:54
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért a vallást meg Jézust ne keverjük már ebbe bele. A hívőknek van külön topic.
2011. febr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!