Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Mo-i törvények milyen...

A Mo-i törvények milyen könyvben vannak leírva? És kik és mikor írták?

Figyelt kérdés
És a jogok a törvényekben vannak benne, vagy az valami más?
2011. jan. 26. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
A polgári törvénykönyvben vannak leírva a tiltott cselekmények. Általában minden jog ami nem ütközik a törvényekkel, vagy rendeletekkel.
2011. jan. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi

De engem nem az érdekel, hogy mik a "tiltott cselekmények", hanem hogy hova vannak leírva a törvények! Az összes Mo-i törvény! Nem akarom őket elolvasni, csak az érdekel, hogy mibe vannak leírva és ki és mikor írta őket!

2011. jan. 26. 15:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan könyv nincs amiben az összes jelenleg hatályban levő magyar törvény benne lenne!Ezért vannak a különböző törvénykönyvek.
2011. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És milyen törvénykönyvek vannak? Neten kerestem, eddig találtam 3 félét: polgári, büntető meg munka, de még milyenek vannak?
2011. jan. 26. 16:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Guiness-rekordok könyve...
2011. jan. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A törvényeket az Országgyűlés hozza és a hivatalos Magyar Közlönyben jelennek meg. A magyarorszag.hu oldalon található egy jogszabálykereső, ebben az összes hatályos törvényre rá lehet keresni.

A "törvénykönyv" kifejezés valójában csak egy megkülönböztető kifejezés, gyakorlati jelentősége nincs. Általában ezzel illetik azokat a törvényeket, amelyek egy adott jogág alapját képezik (pl. a munkajognak a Munka Törvénykönyve az alapkódexe, de emellett még számoly munkajogi jogszabály van hatályban). De egy ilyen törvénykönyv jogilag ugyanolyan törvény, mint mondjuk egy egyszerű törvénymódosító törvény, de maga az Alkotmány is egy törvény. Mindnek az a közös ismertetője, hogy meghatározott eljárás során az Országgyűlés hozza, a köztársasági elnök írja alá és a Magyar Közlönyben jelenik meg.


A törvénytől különböznek a rendeletek. Vannak pl. kormányrendeletek, miniszteri rendeletek. Köztük hierarchia van: egy kormányrendelet nem lehet ellentétes egy törvénnyel, míg egy miniszteri rendelet nem ellenkezhet az előző kettővel - és így tovább.


A rendeleteket, törvényeket stb együttesen jogszabályoknak nevezzük.

A jogszabályok megalkotásának mikéntjéről a jogalkotási törvény (rövidítése: Jat.) szól - az új Jat.-t épp tavaly alkotta meg az Országgyűlés.

2011. jan. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!!!!
2011. jan. 27. 09:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!