Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tud velem kezdeni a...

J.Ádám kérdése:

Mit tud velem kezdeni a Mobilszolgáltató a ha nem birok fizetni? (ok-ok, és magyarázatok a kiegészítésben)

Figyelt kérdés
Sziaztok egy 19 éves srác vagyok. anyukám halála után kapok 33 forintot erre vettem fel T-m. előfizetéses telefont. másfél évig rendben ment minden aztán jöt 2 hónap olyan összegű számla amit képtelen vagyok kifizetni a két hónap együtt 160.000 ft. a járandóságomtól elestem mert felnőttképzésben vagyok.És most arra sincsen pénzem hogy ha részletfizetést kérek akkor azt betudjam fizetni mert 3 hónapra adják max.De nincsen semmi sem a nevem kivéve anyum halála után a ház fele papíron ha minden igaz engem illet.(előre is köszönöm a segítséget)
2011. jan. 24. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
A mobilszámlád lett 160e?...
2011. jan. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kikapcsolják a szolgáltatást, letiltják IMEI alapján a telefonod és fekete listára tesznek, egyik szolgáltatótól sem vehetsz a jövőben előfizetéses telefont, csak feltöltőkártyásat.

Ha továbbra sem tudod kifizetni, akkor eladják a tartozásod egy követelés-kezelőnek, aki bíróságon fizetési meghagyást kér és így, vagy úgy beszedik pénzt, de akkor már kamatokkal, költségekkel növelve.


Javaslom írj egy mailt a T-nek, hogy kellemetlen szituációban vagy, engedjék, hogy hosszabb futamidő alatt fizesd ki.

És a jövőben ne telefonálj annyit!

2011. jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kérhetsz fizetési haladékot.
2011. jan. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kissé nagyon felelőtlen vagy. Ekkora számlát csinálni zéró jövedelem mellett.

Vagy megegyezel a szolgáltatóval részletfizetésben, vagy a behajtó céggel részletfizetésben.Minél gyorsabban, mert a kamatok rendkívül magasak.

Sajnos az én lányom is volt ilyen tartozásos szituban és a behajtó cégnél havi tizenezer Ft-os fizetésben egyeztek meg. Több volt, mint 3 hónap.

2011. jan. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Átadják egy behajtó cégnek, ők beperelnek aztán ha jogerős ítélet van akkor foglalnak. De addigra már felkamatozik úgy félmillióig, mert kezelési, behajtási költséget is tesznek rá.
2011. jan. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!