Van-e joga egy demokratikus államban és ha nincs, a kormány milyen "kiskaput" találhat, milyen legális módon tudja mégis a magánnyugdíjpénztárakat ellehetetleníteni?
"A magyarországi nyugdíjpénztárakat egyesítő Stabilitás Pénztárszövetség hazai és nemzetközi fórumokon egyaránt jogorvoslati kérelmeket nyújtott be a pénztártagok érdekeit sértő intézkedések megsemmisítése érdekében." /Forrás: tajekozodjon.com/
Egy ilyen jogorvoslati kérelmet el kell hogy fogadjanak a nemzetközi fórumokon, az államot felszólíthatják és az állam vissza kell hogy lépjen és hagyják működni a magánnyugdíjpénztárat?
Milyen kifogást, kiskaput találhat a kormány, amivel kimagyarázza, és így mégis ellehetetleníti a magánnyugdíjpénztárakat?
Itt egy bonyolult jogi helyzetről van szó, amit most itt nem akarok részleteiben kifejteni, de én számítok arra, hogy ezt az abszurditást, hogy a magánnyugdíj-pénztárban maradók többet a befizetéseikért cserébe nem kapnak semmit (azaz állami nyugdíjat) talán még a kiherélt magyar Alkotmánybíróság is megsemmisíti (20 %), de ha nem, akkor esélyes, hogy a luxemburgi EU Bíróság fogja megsemmisíteni (80 %). Ebben az esetben az lesz, hogy a maradók mégis jogosulttá válnak a járulékaikkal arányos állami nyugdíjra is. Az már neccesebb, hogy akik a zsaroló feltételekre tekintettel léptek ki a magánpénztárból, vajon lehetőséget kapnak-e az újbóli visszalépésre.
Az EU bíróság eljárását bármely érintett magyar magánszemély is kezdeményezheti. Részletek itt:
"a pénztártagok érdekeit sértő intézkedések"
Ez azokra is vonatkozik, akiknek a pénze veszített az értékéből?
"Az EU valamennyi tagállamában a nemzeti bíróságok felelősek annak biztosításáért, hogy az adott országban a közösségi jogot megfelelően alkalmazzák."
"Ha bármelyik tagállam, a Tanács, a Bizottság vagy (bizonyos körülmények között) a Parlament úgy véli, hogy egy adott uniós jogszabály illegális, a Bíróságnál kezdeményezheti annak megsemmisítését.
Ezeket a „megsemmisítés iránti kereseteket” olyan magánszemélyek is benyújthatják, akik azért kérik a Bíróságot az adott jogszabály megsemmisítésére, mert az őket közvetlenül vagy személyükben érinti.
Ha a Bíróság úgy véli, hogy a kérdéses törvényt nem a megfelelő módon adoptálták vagy nem követi hűen a Szerződésekben lefektetett követelményeket, érvénytelennek és meg nem történtnek tekintheti azt."
...stb.
Ha a pénztárszövetség valóban Luxemburghoz fordulna ennek megsértése miatt, akkor miért nem fordult eddig? Már azzal is megsértették a jogokat, hogy aki marad a magánban, elveszíti a jövőbeni állami nyugdíjat, amit meg mégis kell fizetni, és a kiküldött levelekben írtakkal. Érdekekek vannak esetleg emögött? Vagy mert Orbán az Eu elnök, és emiatt nem is fogják? Na, miért?
"Ez azokra is vonatkozik, akiknek a pénze veszített az értékéből?"
Ha arra gondolsz, hogy ha majd egy állami intézkedés, törvény miatt kell idő előtt kivenni a részvényeket, amibe fektették a magánpt vagyonát, akkor szerintem igen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!