Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökölt lakás után kell...

Örökölt lakás után kell valamit fizetni, ha eladjuk?

Figyelt kérdés
2008-ban örököltem a lakásunkat,amit most szeretnénk eladni.Akkor 7M Ft-re értékelték,most persze jóval olcsóbban adnánk el. Kell-e fizetni valamit ha ezt az örökölt lakást 3 éven belül eladom?
2011. jan. 11. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
örökösödési adó tuti van de azt már sztem ki kellett h fizessétek. ha meg eladjátok,és nem vesztek belőle lakást,akkor is van adó/illeték? sztem hívd fel az apeh ugyfélszolgálatot,ott megmondják
2011. jan. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha olcsóbban adjátok el, akkor nem származik belőle jövedelem, tehát adózni sem kell utána.
2011. jan. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp jövedelem adót! Mivel nem úgy vették, örökölték, tehát nem adtak pénz érte! Rájuk szakadt, mint a bank! APEH örülni fog, de nem szabad eledni, mert csak az állam jár jól!
2011. jan. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ma Magyarországon ingatlant eladni semmiképp sem szabad. A válságnak nevezett f@szságra tudják most fogni, hogy add el irtó olcsón, aztán az állam elviszi jórészét. Ha vársz egy kicsit felmennek az ingatlanárak. Talán még a mostani duplájára is. Ha majd megindul a bevándorlás.
2011. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A második válasz a jó.


Jövedelemadó csak akkor van, ha drágábban adod el az ingatlant, mint ahogy szerezted (és a szerzésnél közömbös, hogy örökölted-e vagy vásároltad), és az szja csak erre az értékkülönbözetre vonatkozik.


A többi válasz sajnos, nem jó.

2011. jan. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a válaszokat!
2011. jan. 16. 23:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!