Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örökölt lakás, eladás adója?

Örökölt lakás, eladás adója?

Figyelt kérdés
Örököltem egy lakást még nincsen nevemen a jegyző lassú, ha bejegyzik a földhivatalnál és el szeretném adni rögtön , kell fizetnem valami jövedelem adót.
2011. máj. 2. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A hagyatéki tárgyaláson megállapított forgalmi érték és az eladási ár különbözete után kell fizetni 25% jövedelemadót. Ha kevesebbért adtad el, akkor megúsztad.
2011. máj. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, ha mégis fizetned kell, lehet csökkenteni bizonyos "sallangokkal", pl. ügyvédi, közvetítői díj, bizonyos felújítások, persze csak ha számlával tudod igazolni.
2011. máj. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De jó neked ha azonnal találsz is rá vevőt!Én 6 éve nem tudom eladni az örökölt házamat.

Egyébként tényleg 25% adót kell fizetned.

Akkor van még lehetőséged megúszni ha beleforgatod pl:egy ház felujitásba,de arról is mindenképp számla kell!

2011. máj. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsóhoz hozzáfűzném, hogy az már megszűnt, hogy bele lehet forgatni vásárlásba! Én 3 hónap alatt eladtam az örökölt lakásomat és vettem egy kisebbet. Adót az első válaszomban írtak szerint állapítják meg, az eladás és vétel közötti különbözetet vagyonszerzési illeték formájában fizeted meg.
2011. máj. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!