Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem sok egy kicsit a mai...

Nem sok egy kicsit a mai helyzetben embereknek 2-300 ezer forintos nyugdijjakat adni? Más nyugdijjas meg 40-50 ezret kap? és dolgozott annyit mint a gazdag nyugdijjas.

Figyelt kérdés
Nincs ez igy rendjén.Mitől vannak ilyen különbségek,nem tudom.
2010. dec. 14. 23:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Most akkor az nem zavar, hogy ő többször annyi nyugdijjárulékot fizet, mint a 40.000-et kereső ember, csak az zavar, ha ezért ugyanilyen arányban több nyugdijat is kap vissza (ha megéri azt a kort...). Jól értelek? Vagy ezzel egyidőben firtasd azt is, hogy miért fizetnek a jól keresők nagyságrendekkel több nyugdijjárulékot, mint a minimálbéresek... És akkor korrekt a kérdésed.
2010. dec. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

19:42


"Ha egy munkás keres 80E-t akkor a vezérigazgató 16M-40M között keres havonta"


A tulajdonos jóval többet is kereshet, szóval nem túlzás.

2010. dec. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti

Nekem az egésszel bajom, a rendszerrel. A pénzel. A bankokkal, hitelekkel, stb... És nagyanyám példájából pl. ő egészen biztosan nem fizetett sok nyugdíj járulékot, mert mint mondtam alig dolgozott. Csupán rokkant, mert vak. És ezért lakaszt egymaga kb. 140rongyot (legutóbb évekkel ezelőtt kapott 110-et legjobb tudomásom szerint). És mivan azokkal akik egyébként nem is rokkantak? Nálunk a szám 800.000, szlovákiában 100.000. Hasonlítsd össze a lakosság számát, és máris észreveszel vmit, hogy vmi nincs rendjén.

2010. dec. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én az alapmegközelítésben vélem a hibát:

Legyen minél több mindenkinek a nyugdíja, viszont NE LEGYEN emberhez méltatlanul alacsony!


Abban élünk, amit a ma nyugdíjasok - és elődjeik - építettek - többnyire.


Magától értetődő, hogy a "gazdaság" termelésével nem árt, ha szinkronban vannak ezek a nyugdíjak.


Sok, - egyénre lebontva "égbekiáltó" - igazságtalanság van, - én is megértem nem egyet, ami mélységesen bánt.

Mégsem abban keresem a "boldogulásomat", hogy mások életét próbáljam minden eszközzel rosszabbá tenni.


Különbözőek vagyunk!

2010. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!