Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Behivtak egy ügyben tanukihall...

Behivtak egy ügyben tanukihallgatásra és mivel nem szeretek hazudni igy elmondtam az igazat az uraknak. Lehet abbol bajom ha vissza szeretném vonni a vallomásom? Ez nem a nyomozás akadályozása? Megbüntethetnek érte?

Figyelt kérdés
az átadott dolgok fényképek és egyébb tárgyi bizonyitékként felhasználható dolgok az ügyben.féltem a családomat mert az átadott dolgokbol tudni fogják kitől vannak.a félelem elég ok a viszavonásra?
2009. jan. 13. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Tanúként a családtagjaidra nézve nem vagy köteles terhelő vallomást tennil, egyéb esetben igazmondási kötelezettséged van.


Én úgy tudom, csak vádlottként lehet visszavonni korábbi vallomást .

2009. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Két dolgot tehetsz:

1. Tartod magad ahhoz, amit elmondtál. Ekkor semmi további teendőd nincs.

2. Jelzed, hogy hamisan tanúztál, és szeretnéd az igazat elmondani. Ekkor hamis tanúzásért, a hatóság félrevezetéséért és egyéb nyalánkságokért elő fognak venni. Ha büntetőjogilag nem is ítélnek el súlyos évekre, de jelentős pénzbírságot fogsz kapni. Ekkor természetesen elmondhatod, hogy mi az "igazság", amit nem jól mondtál el.


Tanúként igazmondási kötelezettséged van. És semmi több. Nem tagadhatod meg a tanúvallomást csak minősített esetben (hozzátartozó stb.) és nem hamistanúzhatsz.

2009. jan. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

elvileg tanúként is visszavonhatod korábbi valomásod, de azt meg kell indokolni.


Próbáld azzal, hogy ahogy írod, megijjedtél, és félted a családtagjaidat.

Bár nem tudom, hogy nyomozati szakban, vagy vádemelési szakban tetted a vallomást, mert ha az előbbi, a tőled kapott infókat már ugyanúgy felhasználhatják a nyomozás során.

Persze a vádemelési javaslathoz már nem.

2009. jan. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tanúvédelemre gondoltál már?
2009. jan. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 yuda ***** válasza:

Az a helyzet,hogy még olvasva is megijedtem,mert ilyen világot élünk,hogy ha bizonyos csoportok pikkelnek valakire,lelövik a nyílt utcán,meg rádobnak egy kézigránátot.


Azt javasolnám, bár nem mondtál maffia szintű mélységeket,de ha meggondoltad magad, menj vissza és mond el neki,amit nekünk is.-elmondják a lehetőségeket.

2009. jan. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2009. jan. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Te mérlegelj !

2009. jan. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!