Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az büntetendő, ha valaki...

Az büntetendő, ha valaki rasszistának vallja magát (abban az értelemben, hogy védi a saját népét), de semmilyen bűncselekményt nem követ el?

Figyelt kérdés
2009. jan. 13. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Amennyire én tudom,hivatalosan nem bűncselekmény (demokrácia!),de emberileg azért elítélendő dolog.

Szerintem.

2009. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A gondolatbűn még nem büntetendő. (Egyébként szerintem a leírás inkább a nacionalistákra jellemző, nem a rasszistákra.)
2009. jan. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek. amit leírsz az nem rasszizmus, hanem nacionalizmus.
2009. jan. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem, csak hülyeség. Éppen ezért tart a világ ott, ahol, mert a nagy többség még mindig népekben gondolkodik, és a többiek ellenében akar előre jutni. De mivel _MINDENKI_ ezt teszi, a végeredmény egyetlen hatalmas tülekedés, ahol igazából senki nem jut semmire, a legnagyobbakat kivéve (USA, Kína, Oroszék).


Rá kéne már ébredni, hogy k*-ra nem számít, ki milyen "népből" való, lévén mindenki ember, és együttműködni kéne már végre - úgy, hogy _MINDENKI_ betartja a szabályokat, és senki nem tesz alá a másiknak. És máris ámulna mindenki, hogy így mennyivel többre jut mindenki alig néhány év alatt, mint előzőleg évtizedek, évszázadok alatt.


Ha így folytatjuk, mint eddig, nem is lesz jövője az emberiségnek.


"Irodalom" a témához képekben és hanggal:


[link]

2009. jan. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A gondolat még nem büntetendő, de pl. egy ilyen tartalmú nyílvános beszéd, már lehet az. (Gyűlöletbeszéd)

Egyébként szerintem ennek semmi értelme.. ha az ember neadj isten kiírt egy népet, akkor legközelebb jönne a következő, mert soha nem lenne elégedett. Az ember mindíg szeret kiközösíteni valakit valamiér. Ha a végén már csak egy faj lenne, egészen biztos vagyok benne, hogy azokat is el kezdenék szelektálni valamilyen tulajdonságuk alapján. Gondolj csak bele... ha a világ már tele lenne tökéletes emberekkel, akkor könnyen kiutálnák maguk közül az olyanokat, akik kicsit kevésbé tökéletesek. Ennek sohasem lenne vége. Utópiák nincsenek! Térj magadhoz..

2009. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
29%
A gondolat nem bűn de azért a magyar nép színe fehér azért ezt szögezük le . Szerintem minden magyarnak hasonló gondolatai vannak de remélem a gondolatokat cselekvés fogja követni mert ha nem az ország csődbe jut a sok ígyen élőtől.
2009. jan. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Kedves 12.50-es válaszoló! Ha így folytatjuk, magyarság nem lesz úgy 20-30 év múlva.... Ha pedig ez történik, akkor a te gyereked, meg az enyém, meg a többi csak rabszolga lehet a saját hazájában.

Mindenben majmoljuk az USA-t, egyet kivéve, pedig abban az egyben kellene: büszkék magukra, nacionalisták!!!!! Nálunk a nacionalizmus már pejoratív értelmű szó... USA polgárai büszkék a hovatartozásukra, pedig a történelmük a miénkhez képest... ne ragozzam.

Amíg így reagálunk egy ilyen kérdésre, ahogyan te és itt sokan mások tették, vajmi kevés esélyünk van életben maradni. A "nemzethalál"-t már nagy költőink is megénekelték, sajnos leht igazuk lesz... :-( Árpád apánk meg forog a sírjában.

2009. jan. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

08:01-es:


Azt hiszem, nem vettél észre egy alapvető fontosságú kitételt a válaszomban. Kiemeltem ugyanis, hogy _MINDENKI_, tehát magyar is, külföldi is, _MINDENKI_ _TARSTSA BE A SZABÁLYOKAT_, és _SENKI_, tehát se magyar, se külföldi, _NE TEGYEN KERESZTBE A MÁSIKNAK_. Ez pedig azért fontos kitétel, mert ha be van tartva, akkor teljesen jelentőségét veszti az, hogy ki magyar és ki külföldi, mivel senki nem fog kihasználni senkit, és senki nem lesz rabszolgája senkinek. Akkor pedig már mindenki csak ember lesz. És ez így lenne rendjén.


Abban egyébként teljesen egyetértek veled - nem is lehetne nem egyetérteni, hiszen annyira kézenfekvő dologról van szó -, hogy nyilván nem jó, ha az ember rabszolga... ám ez teljesen független attól, hogy hol az. Akár a saját hazájában, akár külföldön, a rabszolgaság mindenütt rabszolgaság, és ugyanúgy rossz.


Azonban... gondolj csak bele egy kicsit: hogy is alakult ki a rabszolgaság intézménye, mint olyan? Egyes népek mentek hódítani más népeket, mivel meg voltak győződve róla, hogy ők a legkiválóbbak, és mindenki más alábbvaló, mint ők, tehát logikus, hogy őket kell szolgálniuk. És mentek, leigázták a többieket, és elhurcolták őket rabszolgának. És ma is ugyanez megy, csak kard helyett pénz a fegyver.

Ennek a kulcsmotívuma azonban az, hogy "egyes népek", amit mai viszonylatban ugyebár már inkább "nemzetek"-nek nevezünk, leigáznak "más nemzeteket", mert mind meg vannak győződve a saját felsőbbrendűségükről. (Ahogy egyébként a magyarok is általában a sajátjukról)


Látod már, hol a hiba?


Maga a nemzetiség. Mert bár az emberek nemzetiségtől függetlenül mindenütt alapvetően ugyanazt akarják (jól, boldogan, biztonságban és egészségben élni, lehetőleg szerető család és barátok körében), tehát úgy 90%-ban _TELJESEN AZONOSAK_ a vágyaik, az a maradék 10% (amit nagyjából a más nemzetiség, nyelv, kultúra, történelem és vallás tesz ki) mégis elég ahhoz, hogy lenézzék egymást és gáncsoskodjanak egymással, hátráltatva ezzel mindenkit, saját magukat is.


Ezért mondom, hogy a nemzetiség úgy hülyeség, ahogy van. Jó dolog a történelem, jó dolog a kultúra és jó dolog a nyelv, de csak akkor, ha ezek nem a lenézés és a megkülönböztetés alapjai, hanem úgymond az emberiség közös kincstára. Civilizáltabb országokban erről már egyre többen gondolkodnak így, de sajnos vannak még elmaradottabb részei is a világnak.


Nézd meg te is a filmet, amit belinkeltem fentebb, ott erről is esik szó, nagyobb összefüggésben. Kíváncsi volnék a meglátásaidra.


Üdv...

2009. jan. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

11:03!

Vedd figyelembe, kérlek, hogy a különböző nemzetiségek külöböző kultúrájúak, és az szerintem nem bűn, ha valaki meg szeretné őrizni a saját kultúráját az őt követő nemzedék(ek)nek, mert úgy látja, hogy az a kultúra "jó".


Hogy példát is említsek, létezik egy olyan kultúra a világon, amely a kőkor óta (!) egy olyan nyelvet beszél, ami még ma is ugyanazokon az alapelveken nyugszik, mint akkor. És ez a kultúra még ma is él, sőt, egyes tudósok szerint az ebben a kultúrában felnövő emberek azért "okosabbak", mint mások, mert a nyelvük annyira logikusan összetett elemekből áll, hogy ennek az elsajátításával más lesz az agyműködésük, mint más, "fiatalabb" nyelvet beszélő népeknek.

(Egyébként ez a szóbanforgó nép adta a legtöbb találmányt az emberiségnek, és egyesek véleménye szerint a XX. század óriási fejlődése is nekik volt köszönhető.)


Tehát az ilyesfajta nemzetiségre, vagy közkeletű szóval "nacionalizmusra" - ha ezt lehet annak nevezni - én nem mondanám azt, hogy "úgy hülyeség, ahogy van".


Legalábbis óvatosabban bánnék a végletekkel.

2009. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

11:03!!!!


Azért vannak országok, mert minden népnek megvan a maga helye, egy adott földrajzi területen. Lehet nyugodtan odamenni szétnézni, megismerni a kultúrájukat, megismerni a lakosokat. DE! Viselkedjen is úgy mint egy vendég, és MENJEN HAZA! Csupán ez európai unión belül rengeteg esetet fel lehetne sorolni, ahol az idegenek képtelenek alkalmazkodni a befogadó ország normáihoz! Beszélgettem már például finn és svéd emberkékkel is, akik szerint rengeteg a problémás bevándorló, akár 1-2 generációra visszamenőleg is...ez véletlen, vagy csak a gazdanép nem tud együtt élni a befogadottakkal?

2009. febr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!