Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapámnak volt három biztosí...

Édesapámnak volt három biztosítónál kötött érvényes baleset biztosítása.Elhunyt és a biztosítók azt közölték, hogy a törvény értelmében, csak egy biztosító fog fizetni, a többi nem. Mért nem? Milyen törvény rendelkezik így?

Figyelt kérdés
A biztosítók mindegyikéhez időben beérkeztek a biztosítási díjak fizetései. A biztosítók mindegyike kérdezte, amikor az ügyet mentem mint a fia intézni, hogy volt másik biztosítónál is biztosítása édesapámnak? Mondtam igen. És ott elakadt az ügyintézés a fentiek miatt. Máig egyik biztosító sem fizetett még a balesetből elhalálozása miatt, édesapámat zebrán elütötték és a helyszínen meghalt.Mi ilyenkor az eljárás? És létezik olyan törvény hogy a baleset biztosítók csak az egyik biztosító fizethet,a hozzátartozónak? Akkor ezt amikor megkötötte édesapám a biztosítási szerződéseket, miért nem közölték? Ilyen egyébként egyik szerződés tudnivalói részében sem található. Mit és hol tehetek, azért hogy végre már fizessenek a biztosítók a balesetből bekövetkezett halálért.
dec. 11. 07:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Egyébként ha törvényt, szabályt szegnek, fenyegessed meg őket az MNB-vel, az hatni szokott.
dec. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#8 Az ügyvédnek ígérj sikerdíjat, vagyis hogy akkor fizetsz majd neki %-os összeget amikor kézhez kapod az életbiztosítási összegeket.

Ha érdekeltté teszed abban, hoyg a biztosítók fizessenek, akkor fog meg is tenni mindent amit lehet. Ha kifizeted óradíjra amit épp csinált akkor neki nem éri meg jobban dolgozni, hiszen semmivel nem kap tőled többet ha sikerül megszereznie a biztosítási díjakat, mint ha nem sikerül.

dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Igen sikerdíjas megbízási szerződéssel látja el, az ügyemet az ügyvéd.
dec. 11. 15:25
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugodhatsz, az ügyvéd ezt nem tudja elveszíteni. (Talán még késedelmi kamatot is lehet kérni, ha nagyon elhúzzák.)

Összegbiztosításnak nevezi a Ptk. azokat a biztosításokat, ahol nem egy konkrét kárértéket térítenek a biztosítási esemény bekövetkeztekor (mivel konkrét érték nem állapítható meg), hanem egy előre megállapodott összeget. Ebbe a kategóriába az élet- és baleset-biztosítások tartoznak.

És itt jön az a paragrafus, amit az #5. válaszoló idézett az összegbiztosítások körébe tartozó többszörös biztosításról.

Itt van egy jogászi magyarázat:

"A kárbiztosítással szemben [vö. 6:458-6:459. §] összegbiztosítás esetén a törvény kifejezetten megengedi a többszörös biztosítás lehetőségét. A felek így ugyanazon érdekre és kockázatra több biztosítást is köthetnek, és a szolgáltatást követelhetik valamennyi biztosítótól."

[link]

Ez a különbség abból adódik, hogy míg pl. a házát sok ember felgyújtana, ha öt biztosító is megtérítené a teljes árát, de az olyan ember azért ritka, aki némi pénzért készakarva sérülést vagy halált okoz magának, vagyis kijátssza a véletlent a biztosítók megsarcolása kedvéért. (Van persze ilyen is, de ha bizonyítható az önkezűség, akkor ugrik a biztosítás.)

dec. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
dec. 13. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!