Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Koccanás után a biztosító...

Koccanás után a biztosító megosztott felelősséget állapít meg, és a kárult plusz pénzt követel rajtam?

Figyelt kérdés

Szóval az volt a helyzet, hogy áruházi parkolóban volt a csatt. Tolattam ki, és nem vettem észre, hogy jön egy Tesla balól, találkoztunk. Tesla a fényszórónál szépen megreccsent, nekem meg csak horpadásom lett, plusz lötyögni kezdett ott a hátsó fényszóró, olyan 80 ezer körüli károm lett.

Miután a tesla tulaja üvöltött egy sort velem kitöltöttük a kárbejelentetőt, amiben én elismertem a felelősségemet mert a tolatás folyamán nem voltam körültekintő.

Én elvittem a casco-m terhére megjavíttatni a kocsit, közben a biztosítóm jelezte, hogy 1,5 millió forintot (!!!) fizettek ki a károsultnak. Azért szisszetem egyet, de oké, új meseautó telepakolva minden szirral-sz_rral.


egyszer csak hív a tulaj, hogy a kárának csak 70%-át fizették ki, mivel megosztott felelősséget állapított meg a biztosítóm és követel rajtam plusz 400 ezret, azért is mert így drágább lesz a kötelezője is és ha nem fizetek megy a bíróságra.

Most ilyenkor mi van? Családi nyaralás volt, most meg kezdődik a lányunak az iskola, még 100 ezret sem tudok előteremteni.


Ha bíróságra megy az ipse, akkor abból mi lehet? mennyire jogos a követelése? Meg most akkor az én károm 30%-ban térítve lett az ő biztosítója által, a maradék meg a cascómból? Bevallom elkevertem a papírt amit kaptam a műhelyben.



aug. 9. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Hadd menjen.
aug. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
*károsult a címben
aug. 9. 17:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jog szerint te hiába ismerted el a kárt, a biztosító felülbírálhatja ezt és megosztott felelősséget állapíthat meg. (ami ebben az esetben szerintem jogos, mert a Teslán van fék, kormány és duda is) Szóval, ha a Tesla látja, hogy te tolatsz, akkor nyomja meg a dudát és ne várja meg, hogy nekitolass (hacsak nem 50-nel tolattál ki)


Szóval perre viheti a dolgot, de nem biztos, hogy nyer, mivel a biztosító bírálta felül az ügyet.

aug. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
El fogja bukni.
aug. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha legközelebb fenyeget, akkor mondd neki azt, hogy a kötelező éppen azért van, hogy a biztosító térítse meg az általad okozott kárt, azon felül te egy fillért sem fogsz fizetni. Tehát ha bárkitől pénzt szeretne, az a biztosítód, add meg neki a telefonszámot, innentől legyen kedves azt hívogatni, mivel ha téged fog, akkor feljelented zaklatásért.
aug. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A megosztott felelőség alapján neki is van fizetni valója, kérdező!


Az, hogy ezt a Tesla tulaja máshogy gondolja, hát... egyéni szoc. probléma.


Perelni, perelhet (fizetési meghagyást kezdeményezhet), de kereseti jogalapja viszont nincs.

aug. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!