Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapámnak volt három biztosí...

Édesapámnak volt három biztosítónál kötött érvényes baleset biztosítása.Elhunyt és a biztosítók azt közölték, hogy a törvény értelmében, csak egy biztosító fog fizetni, a többi nem. Mért nem? Milyen törvény rendelkezik így?

Figyelt kérdés
A biztosítók mindegyikéhez időben beérkeztek a biztosítási díjak fizetései. A biztosítók mindegyike kérdezte, amikor az ügyet mentem mint a fia intézni, hogy volt másik biztosítónál is biztosítása édesapámnak? Mondtam igen. És ott elakadt az ügyintézés a fentiek miatt. Máig egyik biztosító sem fizetett még a balesetből elhalálozása miatt, édesapámat zebrán elütötték és a helyszínen meghalt.Mi ilyenkor az eljárás? És létezik olyan törvény hogy a baleset biztosítók csak az egyik biztosító fizethet,a hozzátartozónak? Akkor ezt amikor megkötötte édesapám a biztosítási szerződéseket, miért nem közölték? Ilyen egyébként egyik szerződés tudnivalói részében sem található. Mit és hol tehetek, azért hogy végre már fizessenek a biztosítók a balesetből bekövetkezett halálért.
dec. 11. 07:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Életbiztosításnál pont, hogy lehet több biztosítást kötni. Az elfordulhat, hogy a biztosítók megosztják egymás között a kártérítés összegét, vagy hogy a második biztosító csak a korábbi biztosítási szerződéssel meg nem térült károkra nyújt fedezeti szolgáltatást. De olyan nincs, hogy a több biztosításra hivatkozva nem fizetnek!
dec. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%

PTK:


6:459. (1) Ha ugyanazt az érdeket több biztosító egymástól függetlenül biztosítja, a biztosított jogosult igényét

ezek közül egyhez vagy többhöz benyújtani.

(2) A biztosító, amelyhez a kárigényt benyújtották, az általa kiállított fedezetet igazoló dokumentumban írt

feltételek szerint és az abban megállapított biztosítási összeg erejéig köteles fizetést teljesíteni, fenntartva azt a

jogát, hogy a többi biztosítóval szemben arányos megtérítési igényt érvényesíthet.

(3) A biztosítók a (2) bekezdésben írt megtérítési igény alapján a kifizetett kárt egymás között azokkal a

feltételekkel és biztosítási összegekkel arányosan viselik, amelyeknek megfelelően az egyes biztosítók a

biztosított irányában külön-külön felelnének.



Szóval egy hosszas eljárásba léptetek így be. Hiba volt, egy szerződés elég lett volna, mert így sem kaptok több pénzt.

dec. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

ez furcsa. vagyonbiztositasnal van az, hogy nem lehet tobb biztositonal felvenni karteritest ugyanarra a karesemenyre, de elet/balaset biztositasnal ugy tudom lehet tobbet is kotni es minden biztosito kulon fizet


Erdemes ugyvedhez fordulni

dec. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Tipikus, a biztosítók a félelem vámszedői, de fizetni azt már nem akarnak. Mocskos csalók mind, minden esetben alkudoznak és vitázni kell velük. Döbbenetes, hogy ez Magyarországon törvényes...
dec. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

#2 ez karbiztositasra vonatkozik, nem az elet/baleset biztositasra


arra ez a szabaly


6:476. § [Többszörös biztosítás]


A felek azonos biztosítási érdekre és azonos biztosítási kockázatokra több biztosítást is érvényesen köthetnek, és halmozhatják a biztosítói szolgáltatásokat.

dec. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is megpróbálnak átverni. Ha konkrét károd van, pl. csőtörés miatt kell cserélni a bútort, akkor ez 1 csere, 1 számla, persze, hogy nem kérheted el érte a pénzt több biztosítótól.

Azonban baleset biztosítás is lehet többféle. Mindenképp keress ügyvédet!

dec. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%
Bankkal, biztosítóval sohasem szabad szóba állni.
dec. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Két ügyvédnél is voltam a fenti ügyben. Mind a két ügyvéd azt mondta, hogy ahány biztosítás volt kötve a baleseti biztosítókkal, azoknak külön külön ki kell fizetni a káreseményre a biztosítási összeget.Sajnos az a probléma hogy ameddig a biztosítók nem adnak ki írásos dokumentációt a kárösszegek kifizetésére, addig jogi lépést nem tud ügyvéd tenni az ügyben.Ügyvédem írásban, mindegyik biztosítónak megküldte a kárigényt, még erre nem adott választ egyik biztosító sem három hónap telt el a kárigény beérkezésétől.
dec. 11. 11:23
 9/15 anonim ***** válasza:

Gyerekek, nekem annó alkusz ismerős megmondta, hogy az életnek nincs konkrét ára. Egy háznak, egy kocsinak van. Ha összetöröd a 10M-s kocsidat, nem kaphatsz érte 2x10M -t, ha leég az 50M-s házad, nem kaphatsz érte 2x50M-t, mert így túl vannak biztosítva, nem kaphatsz magasabb összeget mint amekkora kár ért.



Nahmost, az emberi életet csak istennek lenne joga beárazni, de ház ő nem létezik és nem is ül a biztosítók között. Ember meg nem játszhat istent, ergó az emberi életnek nincs konkrét ára. Így nincs is felső határ. Egy biztosító se mondhatja azt, hogy az apád halála csak 10M Ft-ot ért vagy hasonló.


Nézzétek át a szerződési feltételeket, van e benne valami kitétel esetleg amibe kapaszkodhatnak, de elvileg itt nincs mérlegelési lehetőségük.

dec. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#8 Szerinted a gyakori kommenteloi tobbet tudnak segiteni, mint egy ugyved?


amugy nyert ugyed van, hiszen eletbiztositas eseten minden biztositonak fizetnie kell

dec. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!