Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik akkor ha egy...

Mi történik akkor ha egy lakást öt évre kibérelek s a tulajdonos meghal?

Figyelt kérdés
nov. 17. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Az örökösök a bérleti szerződést is megöröklik, nekik fizetsz tovább. Illetve ha volt a szerződésben felmondási záradék (ki milyen feltételekkel állhat el a megállapodástól) akkor az alapján felmondhatják.
nov. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem tér ki erre a szerződés, akkor szerintem az örökös (új tulajdonos) azt csinál amit akar, hiszen a tulajdonossal kötöttél szerződést, nem a lakással. Ha ki is fizetted előre az 5 évet, akkor az szerintem olyan, mint amikor tartozás van egy ingatlanon, vagy visszafizeti, vagy lelakhatod.
nov. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

A szerződés megszűnik, hiszen az egyik szerződő fél már nem létezik, ergo, nincs kinek teljesítsen a másik fél.

A járulékos dolgokat (kaució vissza) lehet követelni az örökösöktől. Ehhez hitelezői igényt kell benyújtani.

nov. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehetséges úgy megkötni egy szerződést hogy ilyenkor kötelezően tovább kelljen hagyniuk hogy bérreljem?
nov. 17. 12:55
 5/11 anonim ***** válasza:

#3 Ez nem igaz. A szerződés a lakás bérléséről szól, nem szűnik meg, sőt fel se mondható az örökösök által a határozott idejű a szerződés.

A határozott idejű szerződések egyoldalú felmondásának 3 esete van, ezekből az egyik az ha az örökösnek a bérlő hazudik a bérlés feltételeiről és így akarná megkárosítani. De a szerződést magát az nem bontja fel ha az ingatlannak más lesz a tulajdonosa.

Kérdező, a bérleti szerződéssel a bérleti jogod megmarad. Az örökös a szerződés feltételei szerint járhat el. Ha határozott idejű a szerződésed akkor azt közös megegyezéssel lehet csak felbontani, a szerződésben megszabott módon lehet a bérleti díjat emelni stb. határozatlan idejű szerződésnél meg ott van a felmondás módja a szerződésben.

nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

5: Az nem igaz, amit te ide szartál.


Olvasd, birge:


"A szerződés megszűnésének alapesete, ha a felek teljesítik. Előfordulhat azonban, hogy a szerződés, teljesítés nélkül szűnik meg. Ez a felek akaratából szerződéssel vagy egyoldalú nyilatkozattal, bírósági, hatósági határozat révén és egyéb okból (pl. halál, lehetetlenülés) is bekövetkezhet."

nov. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"De a szerződést magát az nem bontja fel ha az ingatlannak más lesz a tulajdonosa."


Mondod te, a valóság meg ez:


"Megszűnhet a szerződés közigazgatási határozat alapján is. Ennek leggyakoribb esete, amikor egy lakásbérleti szerződés az ingatlan kisajátításával megszűnik."

nov. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 Gondolom agy hiányában nem várható el tőled, hogy bunkó megjegyzés helyett értelmezd amit találtál. Megsúgom, nem azt jelenti amit hiszel róla.

"SZAKÉRTŐNK VÁLASZA:

A bérbeadó halála nem szünteti meg a bérleti szerződést, ezért a korábban megkötött bérleti szerződés alapján kell eljárni, ha az például a határozott idő eltelte miatt még nem szűnt meg. "

[link]

"Abban az esetben, ha a bérlő vagy a bérbeadó meghal, helyébe az örököse lép.

Tehát TÉVHIT, hogy ebben az esetben a szerződés megszűnik.

Az örökösöknek viszont lehetőséget ad a törvény, hogy ha nem akarják a lakás bérletét, akkor ne kelljen a szerződés alapján fizetniük, amíg le nem jár a határozott idejű szerződés.

TEHÁT:

A bérlő örököseinek 30 napon belül lehetősége van rendes felmondással felmondani a határozott időre kötött bérleti szerződést, melyre normális körülmények között nem lenne lehetősége."

[link]

"A magyar jogszabályok szerint a bérleti szerződés a bérbeadó halálával nem szűnik automatikusan. A törvény lehetővé teszi, hogy a szerződés továbbra is érvényben maradjon, és a bérlők továbbra is élvezhessék az ingatlan használatát. Azonban vannak olyan esetek, amikor a bérleti szerződés megszűnik a bérbeadó halálával.

"A határozott időre kötött bérleti szerződés főszabály szerint rendes felmondással nem mondható fel, hacsak a bérleti szerződés ennek lehetőségéről külön nem nyilatkozik, vagy a Ptk. erre vonatkozó rendelkezései lehetőséget nem adnak rá.


A hatályos Ptk. – szemben a korábbival – deklarálja a felek jogát arra, hogy a határozott idejű lakásbérleti szerződésben lehetővé tehetik a rendes felmondást. Ha a szerződésben erről a felek nem rendelkeznek, akkor a határozott időre kötött lakásbérleti szerződés főszabály szerint rendes felmondással nem mondható fel.


A főszabály alól azonban a Ptk. meghatároz olyan kivételes eseteket, amikor szerződéses kikötés hiányában is a törvény erejénél fogva akár egy határozott idejű bérleti szerződés idő előtti felmondása is lehetséges. Ezek az esetek a következők:


6:339. § (4): A bérleti szerződés nem szűnik meg a bérlő esetleges halálával, mivel a bérleti jogviszony a bérlő örököseire száll. A bérlő elhalálozása esetén lehetőség van arra, hogy a bérlő örökösei a bérleti szerződést 30 napon belül felmondják, megszüntessék.

6:340. § (3): Új tulajdonos esetén a határozott idejű bérleti szerződés szintén felmondható, ha az új tulajdonost a bérlő a bérleti szerződés lényeges feltételeiben vagy a bérleti viszony fennállásában megtévesztette.

6:346. § (2)-(3): A határozott idejű bérleti szerződés akkor is felmondható a bérlő részéről, ha a bérleményben olyan korszerűsítési munkák történnek, amelyek a lakás használatát jelentősen korlátozzák. Ezekről a korszerűsítési munkákról a bérbeadó köteles írásban értesíteni a bérlőt. A bérlő a kézhezvételt követő hónap utolsó napjáig felmondhatja a szerződést.

Ez a három eset lefedi azokat a helyzeteket, amelyben a határozott idejű bérleti szerződés felmondása egyoldalúan lehetséges. De természetesen a Ptk. lehetőséget ad arra, hogy a bérlő és a bérbeadó közös megegyezés keretében döntsenek a lakásbérleti szerződés megszüntetéséről."

[link]

nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Ahoz kellene agy, neked, hogy megértsd, pl. kisajátítás esetén a bérleti szerződés érvényét veszti, hiszen hogy nézne az ki, hogy az állam kisajátít egy területet valamilyen céllal és az ott létesítendő beruházást azért nem tudja elkezdeni, mert Makk Ödön lakásbérlő még ott héderezik vagy öt tíz évig.
nov. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 Egy szót se beszéltem kisajátításról és a kérdés sem erről szólt. Mi lenne ha nem kitalált dolgokra válaszolnál hanem arról beszélnél amit a másik le is írt?
nov. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!