Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A haszonélvezőnek ezesetben...

A haszonélvezőnek ezesetben köteles vagyok fizetni mint tulajdonos?

Figyelt kérdés

Egy kicsit bonyolult a történet. Idős nagynénikémnek nem született gyereke se közeli vérszerinti rokonsága nem volt rajtam (rajtunk) kivül. A ház ahol együtt lakunk az én nevemre lett iratva pár évvel ezelőtt tehát én vagyok a tulajdonos ő maradt a haszonélvező. Ő ebbe a formációba akkor beleegyezett, ügyvéd jelenlétében is. Én nem akartam eltartási szerződést kötni, akkoriban még ő sem, csak szerette volna hogy a ház a nevemen legyen. Amig tudott járni minden rendben is volt viszont pár hete elesett (combnyaktörés) kórházban volt most nem tud járni, pelenkázni kell, én és párom próbáljuk a lehetőségekhez képest gondozni, én képtelen vagyok pelenkát cserélni, párom megteszi pedig semmi köze hozzá. Nyilván nem hagyjuk magára de jobb helye lenne egy otthonban ezt ő is belátta és menne. Olyanokat is mond hogy ő eltartási szerződést akart volna kötni, ami nem igaz mert évekkel ezelőtt ezt megbeszéltük. Én most nem tudok pénzt adni jelenleg öregotthonba neki csak a 120 ezer forintos nyugdija van. De ő mint haszonélvező rajtam mint tulajdonoson ilyen esetben követelhet pénzt az öregotthoni ellátásra?

A ház eladás nem opció!



ma 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, de ha kiadjátok, nyilván befolyik elég pénz.
ma 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt nem veszik ki itt jelenlegi állapotában, felújitás alatt vagyok.
ma 15:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Fontos tudni, hogy mi módon került a nevedre. Vétel, ajándékozás, egyéb, stb?
ma 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
adás vételi szerződés amiben a nénikém maradt a haszonélvező
ma 17:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ha a nénike eladta, te a pénzt kifizetted, akkor a világon semmi követelnevalója nincs. Nem is értem, adásvételnél nem szoktak haszonélvezetet tenni ingatlanra, valami nagyon nem stimmel. Haszonélvezetet ajándékozáskor, örökléskor, stb tesznek az ingatlanra.
ma 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szoktak nem szoktak, a lehetőség meg van rá és mi éltünk vele. Egyedüli rokonai vagyunk engem gyakorlatilag fiaként nevelt, úgy gondoltuk ezzel be biztositjuk hogy mindig lesz helye hivatalosan is otthon, ne egy öregotthonban végezze. Sajnos az öreg kori nyavaják utólérték most őt is.
ma 17:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!