Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatèki eljárás előtt...

Hagyatèki eljárás előtt elhunyt számlájáról utalás?

Figyelt kérdés

Örököltünk testvèremmel èdesapám után. Balesetben hunyt el, ès a tesóm volt jelen a helyszínelèsnèl. Nála van az összes irata. Ő intèzte a temetèst is, èn nem szóltam bele, szabad kezet adtam neki. Ma temettük el. Elkezdtünk beszèlgetni a teendőkről, pl. be kellene menni az áramszolgáltatóhoz (van egy ingatlan utána, de nem tudjuk mèg, mi legyen vele, nem akarjuk kiadni sem odaköltözni), bankhoz, telefonszolgáltatóhoz, stb.


Ma benyögte, hogy ja, amúgy ő elutalta magának apum bankszámláján lèvő pènzt (több mint 1 milliót).


Okè, hogy a temetèst rábíztam, legyen ahogy ő akarja, a költsègeit felezzük, de hogy elutalta magának apu pènzèt, ezt mire vèljem? Mondtam is neki, hogy azèrt szólhatott volna, mielőtt bármit cselekszik.


Ezt a pènzt/utalást be lehet/kell vallani a hagyatèki tárgyaláson? Vagy baszhatom, mert már nála van ès nem köteles róla nyilatkozni, ergó le is tagadhatja?


Abból, hogy bevallotta, nem gondolnám, hogy el akarta titkolni, de valamièrt mègsem osztotta meg velem a szándèkát, mielőtt cselekedett. Nem vagyunk túl bizalmas kapcsolatban, de sosem ártottunk egymásnak. Nem tudom ezt mire vèlni, mondtam neki is, nem mondott rá semmit.


Azt mondta, hogy felezzük el az összeget, mutat számlatörtènetet is hozzá, ha igènylem.


Nektek mi a vèlemènyetek erről az egèsz szituról?


Ha felezünk, akkor a hagyatèkin ezt nem kell bevallani?


(Első közeli szerettem èdesapám, aki elhunyt, fogalmunk sincs, hogy megy ez, csak tudjuk, hogy lesz ilyen tàrgyalás.)



ma 01:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Jól tette, mert ha zárolják, akkor a határozat kiadásáig nem fér hozzá senki. Igazából ha nincs vita, akkor lényegtelen mi történt a számlán lévő pénzzel.
ma 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyébként jogi kérdésekkel a közjegyzőhöz lehet fordulni, mindenre választ fog adni.
ma 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!