Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni olyan esetben,...

Mit lehet tenni olyan esetben, ha demens szülő támad, valótlan, vélt sérelmekkel dobálózik?

Figyelt kérdés

Mai napon is voltam nála, azzal fogadott, hogy múltkor elloptam a pénztárcáját, benne ezer forinttal. A másik téves gondolat az volt, hogy én elvettem tőle a telefonját, és miért van nálam, miért azt használom?


Elmagyaráztam neki, hogy ő kért arra, hogy vegyek neki egy másik készüléket, és mutattam az adásvételi szerződést. Ő azt mondta, hogy ez hazugság, ilyen nem történt, elvettem az ő telefonját, ami 100x-szor többet ér, amit most használ, és, hogy engem lopás miatt feljelent.


Az teljesen igaz, hogy többet ér az ő régi készüléke, de ő adta oda 1 hónappal ezelőtt, hogy nem tudja kezelni.


80 éves, demens férfiról van szó. Ha feljelent valóban, mi lesz ebből?



ma 15:32
 1/4 Fsms ***** válasza:
Kérsz. Egy elmeorvosi vizsgálatot és kiderül.
ma 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyámügy, bíróság. Pár hónapos procedúra. Megállapítják, gyámság alá helyezik. Nincs ilyen, feljelent, úgy kezelik, mint aki teljes tudatában van. Ezen én már pár éve végig zongoráztam. Anyám volt úgy bárkinek, bármit aláírt.
ma 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Végülis én tudom bizonyítani hivatalos papírokkal, hogy nem loptam semmit, az ő betegsége is bizonyított, ellátást, kezelést eddig nem kapott, 1 éve harcolunk a téves gondolataival.
ma 16:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Te tudod, de rábeszélik ilyen állapotban, adja el házat, vagy bármit, járhatsz utána.
ma 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!