Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jól tettem hogy nem csináltam...

Jól tettem hogy nem csináltam semmit?

Figyelt kérdés
Ma a párommal sétáltunk a tóparton amikor egy család mellett elmentünk és a fogyatékos lányuk kiabálta hogy ‘nézd bánya a felesége, bánya a felesége’ nekem. Mivel fogyatékos volt, kellett 1 perc mire felfogtam hogy mit mondott(annyira érthetetlenül beszélt) majd mondtam a páromnak hogy ezt mondta, ő meg le volt döbbenve hogy nem is értette mit mondott, de hogy biztos irigységből mondta. Kb 5 percig fortyogtam magamban hogy igenis kiállok magamért, visszamegyek és beverek neki egyet hogy kiesik az összes foga. Mire visszaértünk természetesen nem voltak már ott. Párom mondta hogy jobb is, hogy elmentek mert ezért tuti lecsuktak volna engem. Kérdés ezért milyen büntetés járt volna? Ez nem számít önvédelemnek? Megvédem az önbecsülésem? Súlyosabb lett volna a büntetés hogy egy fogyatékos embernek verek be vagy az nem számít?

tegnap 18:53
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
100%
Sérült gyereket bántanál, mert szóban mondott valamit, amit nem is értettél pontosan? Te közveszélyes vagy. A párod helyében elsüllyednék szégyenemben és megszakítanék veled minden kapcsolatot. Nem hiába mondják, hogy a gyerekeknek nagyon jók a megérzései, biztos érezte a gonosz kisugárzásod. Mondjuk a leírtakból el is tudom képzelni, hogy hogy nézel egy sérült emberre.
tegnap 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Màr sok fogyatékos emberrel/gyerekkel találkoztam és mind szeretetteljesek voltak. Én sem úgy mentem el mellettük hogy odakiabálom ‘dagadt fogyatékos’. Ez akkor sem úgy működik hogy valaki így viselkedik az utcán! Lehet én nem csináltam semmit, de legközelebb olyat kap valakitől hogy megtanulja hogy így nem viselkedhet!
tegnap 19:21
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad hogy egy beszólás ennyire felhúzzon, pláne ha az illető fogyatékos... De tényleg, gyerekes dolog beszólás miatt tettlegességre ragadtatni magad.
tegnap 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Katona Dius ***** válasza:
100%

Fogytékossal áltál volna le pofozkodni. Nálad is baj van. A fogyatékos azért fogyatésok, mert nem úgy fejlődik, mint egy egészséges gyeker/ember. Nem tudják megfelelően megtanulni a társadalmi szabályokat sem. Sem azt, hogy nem mondjuk ki, mit gondolunk. Ennyi. Ha te is mindent kimondanál, amit gondolsz egy-egy emberről, elég csúnyán néznének rád.

Amúgy meg mit számít,ki mit gondol rólad? Ha neki nem tetszettél, hát szard le.

tegnap 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
63%

Szóval ha a párod (véletlenül vagy szándékosan) rosszat mond egy másik embernek, akkor te helyénvalónak találnád, ha a másik ember csak úgy gyomorszájon verné a párod? Te pedig konstatálnád, hogy igaza volt?

Durándáról jöttél, vagy hol dívik ez?

tegnap 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
15%
Értelmi fogyatékos,de beszólni van esze....valoszínűleg a hozzászólóknak is van ilyen rokona
tegnap 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Katona Dius ***** válasza:
100%
Nekem volt. (14-es komment) Apai nagynéném konkrétan. 52 évesen halt meg, halála napjáig egy 5 éves értelmi színvonalán rekedt.
tegnap 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
88%
#16 Ha holnap egy drogos úgy gondolja, hogy 100-al száguldozik majd a városban és te pont akkor mész át a zebrán, te is lehet, hogy vegetálva éled le az életed. Vagy ha egy rokonod például éjjel-nappal dolgozik, hogy ki tudja fizetni a számlákat és kap egy agyvérzést, akkor neked is lesz olyan családtagod, aki nem tud artikuláltan beszélni vagy rendesen mozogni. Úgy csinálsz, mintha ezt a sérült emberek választották volna. Jó kis családban nőhettél fel te is.
tegnap 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk ha egy banyára azt mondja valaki, hogy banya, az nem gonoszság, hanem őszinteség. Természetesen ezeket az észrevételeinket megtanuljuk nem kimondani hangosan, csak hát ugye sérült embereknél az agy bizonyos területei nem működnek és nem megfelelően működik sem a kommunikáció, sem a szocializáció. Ezt szerencsére az ép felnőttek általában képesek felfogni.
tegnap 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Mitől volt banya?
tegnap 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!