Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feleségem húga azt terjeszti...

Hemstunt kérdése:

Feleségem húga azt terjeszti szexuálisan zaklattam. Mit tehetek? Bővebben a leírásban.

Figyelt kérdés

Az alábbi problémával fordulok hozzátok. Én (32F) és párom (30L) már 8 éve vagyunk együtt. Feleségemnek van egy húga (22).


Sajnos a húg a legtöbb konfliktusát úgy kezeli, ha valakivel problémája van, elkezd az illetőről hazugságokat terjeszteni a közös barátoknak. Ezt tette a baráti társaságunkban is, természetesen az évek alatt velem is volt vitája, hazudott másoknak hol kisebb, hol nagyobb dolgokat, csak, hogy igazat adjanak neki. Azt állította, hogy fogdosom, rányitok zuhanyzás közben, benyúlok a pólója alá, kiszívtam a nyakát álmában és hasonlók. A barátaim mondták el, hogy ilyeneket állít rólam, amikor éppen haragszik rám.


Természetesen nekem ezeket sosem mondta szemtől szemben a húg. Párommal és a közeli barátokkal tudtuk nagyon jól, hogy így viselkedik, ha valakivel problémája van vagy úgy érzi megsértették. Mivel egyre több emberről kezdett el hazudni, egyre több problémát generált, vártuk a szembesítés lehetőségét, de ez nem jött el, mivel elköltözött másik városba (otthagyta az egyetemet). Azt hittük, ezzel a probléma is megoldódik, nem lesz több dráma az életünkben. A kapcsolatom a húggal minimálisra csökkent, teljesen semleges volt az elmúlt egy évben, csak családi eseményeken találkoztunk és beszéltünk.


Bő egy hete azonban robbant a bomba. Megtudtuk, hogy a családban azt terjeszti én szexuálisan molesztáltam. Újra elővette azt, amiről már hallottunk, illetve kiegészítette új "történetekkel". A szülők nem tesznek semmit, burokban nevelték, sosem vonták felelősségre semmiért és semminek nem volt következménye. Ez azonban egy nagyon veszélyes hazugság, ami tönkreteheti a karrierem, az életem és a megítélésem. Már ismerős is van, aki jelezte, hogy a húg azt terjeszti, szexuálisan molesztáltam.


Páromat is próbálta meggyőzni arról, hogy én ilyeneket tettem vele, természetesen jól kiakadt és összeveszett a húgával, hogy miért csinál ilyet, mire jó ez. Letiltottam mindenhol a húgot, a szülők nem tesznek semmit ellene, Párom és én pedig a jogi úton gondolkodunk.


Mit tehetünk? Milyen lehetőségeink vannak? Szerintünk ez minimum rágalmazás. A békés megbeszélésre nincs esély, a húg pedig teljes offenzívában van.



ma 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez rágalmazás, ügyvéd, feljelentés.
ma 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentés, per stb.
ma 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De hitvány alak az ilyen!
ma 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mire kell készülnünk? Mit érhetünk el egy rágalmazási perrel? Elég hozzá a tanúk beszámolója?
ma 14:04
 5/8 anonim ***** válasza:
13%

"Azt állította, hogy fogdosom, rányitok zuhanyzás közben, benyúlok a pólója alá, kiszívtam a nyakát álmában és hasonlók."


De bakker, együtt laktok? Mert különben miért zuhanyozna meg aludna akkor, mikor te is nála vagy?

Miért nem a feleségeddel kettesben, külön laktok?

C osztályúak vagytok és a család apraja-nagyja egykupacban él, családonként egy-egy szobában?

ma 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem együtt lakunk, de szoktunk olyat csinálni, tudom, durva: MEGLÁTOGATJUK A CSALÁDOT. A családi összejöveteleken a szülők házában alszunk, mivel mindenki másik városban lakik, így előfordulhat az, hogy a húg ugyanabban az ingatlanban zuhanyzott, ahol éppen én is (és a család többi tagja) tartózkodott.


Remélem ezzel nem romboltam le egy világot benned és világítottam rá, hogy az emberek olykor elmennek látogatóba egymáshoz.

ma 14:10
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A családi eseményeken, amikor minden érintett meg a szülők is ott vannak, nem lehet direktben rákérdezni, hogy ha akkor hogy is volt, kinek mit meséltél?

Hiába várod a szembesítés lehetőségét, azt nektek kellene megteremteni.

ma 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#4: egy beteges hazudozónál a szembesítés, a komoly következmények rendszerint elég ahhoz, hogy jó időre leálljon.

Egy téveszmés embernél bármi lehet. Még azt is kitalálhatja, hogy teherbe ejtetted, de elverélt, és még egy orvosi vizsgálat sem rendíti meg ebben.


Mindenesetre neked azt kell átgondolni, kik tudják bizonyítani, hogy hallották a rágalmakat. Jó, ha írásba is adják. Ilyenkor derül ki, kikre lehet számítani.

ma 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!