Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az aláírásom lehet felismerhet...

Az aláírásom lehet felismerhetetlen?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt a következőt:


Mintapéldaként én vagyok Fiktív István, akit a barátai, ismerősei Sapinak becéznek, én pedig az aláírásomat a Sapi becenévre formáltam.


Személyi igazolvány megújításánál, amely alkalommal szükségeltetik aláírást biztosítani, probléma-e, amennyiben az aláírásomból nem kiolvasható a valódi nevem, sőt, egy másik szó/becenév bújik meg benne, amely hivatalosan ismeretlen, és a nevemtől eltérő alakú?


Szólhatnak emiatt? Lehet belőle baj, vagy egyszerűen tudomásul veszik, hogy ez az én aláírásom és kész, nem szólhatnak bele, hogy írok alá dolgokat?


Van valami jogszabály a kézi aláírások formai követelményeire?


Köszi a válaszokat előre is.



tegnap 22:52
A kérdező szavazást indított:
Az aláírásnak nem kell reprezentálni a polgári nevet, úgy írom alá, ahogy szeretném.
Az aláírásnak reprezentálnia kell a polgári nevet, kiolvashatónak, de legalább felismerhetőnek kell lennie. Ellenkező eset nem elfogadott.
egyéb (megírom válasz formájában)
4 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
Az aláírásod akár valami firka is lehet (amennyiben le tudod írni mindig elég hasonlóan), nem kell kiolvashatónak lennie a nevednek. Viszont hivatalos papírokat nem túl professzionális Sapiként aláírni. Erre vagy meghagynám a helyedben a régi aláírást vagy ha azt nem szeretnéd, akkor használd csak a vezetéknevet.
tegnap 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!


A Sapi kizárólagosan mintapéldaként került feltüntetésre, nincs valóságalapja. Értelemszerűen nem alapoznám az aláírásomat egy idétlen/dedós becenévre. A valóságban másról van szó. Mindezek ellenére köszönöm a figyelmességet és a figyelmeztetést! Kedves tőled!


Továbbá köszönöm a kérdésem megválaszolását is! Arra voltam kíváncsi, probléma-e a teljes eltérés az aláírás és a név között, baj-e, ha az aláírás már-már egy más szót hordoz, aminek köze nincs a jogilag viselt nevemhez. A válasz tehát: Nem probléma.


Köszönöm a segítséget!

tegnap 23:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én aláírásom sem egyezik meg szinte soha. Ha ráérős vagyok ki írom a teljes nevem, ha meg sietek akkor húzok 3 vonalat. De az a 3 vonal is olyan, hogy mindig másmilyen.
tegnap 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Anyum aláírása olyan, hogy hamisítani sem sikerült a suliban:)) ő látja benne a nevét, én csak egy kriszkraszt.

Nem mintha az én aláírásom gyönyörű lenne, csak a vezetéknevem lefirkantva, mikor hogy sikerül.

tegnap 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!