Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha felismerhetetlen vagyok a...

Ha felismerhetetlen vagyok a személyi igazolványomon, érdemes újat igényelni?

Figyelt kérdés
19 éves leszek lassan, a mostanit meg 14 évesen kaptam. Elég sokat változtam, a hajam, az arcom, a szemüvegem, volt, hogy valahol nem akarták elhinni, hogy tényleg én vagyok. És úgy hallottam, hogy az új e-személyi kiállítása illetékmentes.

2017. aug. 1. 00:18
 1/4 anonim válasza:
0%
Aha
2017. aug. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi.
2017. aug. 1. 00:30
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
A régebbi típusú kártyás személyit le tudod cseréltetni illetékmentesen.
2017. aug. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabályok határozzák meg, hogy polgár milyen esetekben kérheti érvényes személyazonosító igazolvány cseréjét: [link]

A képen látható jogszabályok hatályos, teljes szövege elolvasható, például, itt:

[link]

[link]


A tiéd még nem jár le hat hónap múlva, mert „érvényesség: a kiadás napjától számított 8 év, ha a jogosult a 14. életévét betöltötte, de a 20. életévét még nem töltötte be”.

22 éves korodban jár le az érvényessége.


Egy esély lenne a cserére: amennyiben a tárolója nem tartalmazza az ujjlenyomatodat, akkor kérhetsz cserét olyanra, ami majd tartalmazza az ujjlenyomatodat. Csakhogy, amikor kaptad, még nem volt ilyen adattárolós az igazolvány.

Érdeklődd meg, hogy ilyen kérés esetén csak adattárolós cserélhető, vagy olyan is, ami még nem adattárolós.

2017. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!