Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem tájékoztattak arról hogy...

Nem tájékoztattak arról hogy van családi pótlék és már 4 éves a gyerek. Ilyenkor kit kellene beperelni hogy megkapjam visszamenőleg az összes családi pótlékot ami jár/járt volna neki? Milyen ügyvédhez folyamodjak?

Figyelt kérdés
Csak az utolsó 2hónapra eső részt akarják kifizetni, ami számomra nagyon igazságtalan, mert végig azt gondoltam hogy kapjuk, de a családi adókedvezményt adták csak, nem a családi pótlékot

#ügyvéd #csalási pótlék
ma 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Magadat. Ennyire életképtelen és tájékozatlan ember minek lesz szülő?
ma 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Nxujtsd be . Az ugyintezonel erdeklodj , h kaphatod meg visszamenoleg. Melyik urlappal.

A per es ugyved tobb lenne mint a haszon.

ma 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Utolsó köszi, sajnos csak 2hónappal visszamenőleg akarják megadni ami nagyon nem jó.

Nem lenne több mert közel 600ezer ft visszamenőleg kiszámítva.

Nagyon nem mindegy.

ma 13:48
 4/6 anonim ***** válasza:

3. Miért gondoltad azt, hogy kapjátok a csp-t? Igényelted? Szerintem a folyósításának az a feltétele, hogy igényeld, nem jár automatikusan. Itt is azt írják, hogy visszamenőleg az igényléstől 2 hónapot fizetnek. [link] "Az ellátás a kérelem benyújtásának időpontjától jár, feltéve, hogy a benyújtás időpontjában a jogosultsági feltételek fennállnak. Az ellátást visszamenőleg legfeljebb két hónapra, a kérelem benyújtásának napját megelőző második hónap első napjától kell megállapítani, ha a jogosultsági feltételek ettől az időponttól kezdve fennállnak."

Csak az államot perelhetnéd, de ha te hibáztál, mert nem igényelted, akkor nincs mit tenned.

ma 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4# köszi, amiben perelném az az hogy NEM ADTAK KItájékoztatást hogy a gyereknek JÁR ez!

Mert ö jogosult rá, engem mint anyát miért nem tájékoztattak?

Ezért perelném be, hogy semmi gond de adják vissza visszamenőleg ami a gyereké.

ma 15:10
 6/6 A kérdező kommentje:

4# nem tudtam hogy mit kell igényelni ha nem szóltak .

Igényeltem a CSEDET, GYEDET stb. de akkor kellett volna elmondani hogy van ilyen is. Ez a probléma.

ma 15:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!