Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki tudom zárni valahogyan a...

Ki tudom zárni valahogyan a saját tulajdonú ingatlanból a kiskorú gyermekem édesanyját, ha esetleg meghalok?

Figyelt kérdés

Van egy jelenleg 7 éves kisfiam, egyedüli gyerekként várhatóan Ő örökli a saját tulajdonú családi házamat, és mellé még két budapesti lakást is, némi készpénzzel, autóval, ingóságokkal.

Volt párommal nem voltunk házasok, sem bejegyzett élettársak, különmentünk, mondhatni jó kapcsolatot ápolunk. Azóta nekem lett barátnőm, neki pár éve van egy fiuja. Nincs ezzel semmi bajom.

A kérdésem az lenne, hogy ha esetleg meghalok holnap (remélem nem :D), akkor mivel az örökös kiskorú, így az édesanyja kezeli az általam megszerzett és tulajdonolt örökölt vagyonát. Ha jól tudom eladni nem adhatja el az ingatlanokat. De ha akar akkor simén beköltözik a csávójával a házamba és él, mint Marci hevesen. Akár a bankban félretett pénzemet is felveheti, aztán vagy odaadja majd gyereknek, vagy nem.

Hogyan lehet legalább a lakhatást kivédeni? Lehet hülyeség, de nem akarnám (bár halálom után már mindegy), hogy a vérrel és verítékkel több 10 millióért felújított házamban az új csávójával életvitelszerűen éljenek, hiszen ez nem az övé, hasznost nem húzhatna belőle, minden a fiamé lenne, csak ugye ő kiskorú. Azt nem tartom valószínüleg, hogy csak addig lakik itt, amíg a gyerek nem lesz 18, utána se szó se beszéd kiköltözik a házból, a gyerek meg biztos nem fogja elüldözni az anyját, vagy kitenni az utcára.



#szülő #örökösödés #gyám #kiskorű örökös
ma 14:32
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként olyasmire gondolok, hogy lehet-e egy végrendeletben rögzíteni, hogy a örökölt ingatlanokat kötelező kelleggel, bizonyos időn belül értékesíteni kell piaci alapon, majd az ebből szerzett vagyonnak modjuk legalább 90%-át el kell helyezni az örökös gyermeknek a korábban megnyitott Babakötvényében. Azt ugye majd csak ő veheti fel 18 éves kora után, addig nem is lehet hozzányúlni, csak befizetni rá.
ma 14:48
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik. Ha egy kiskorú örököl, akkor az az övé, és a gondviselőjének sincs helye beavatkozni ezzel kapcsolatban. Legfeljebb az érdekei mentén manipulálhatja, csak az ugye nem szép dolog.
ma 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha a bankszámlád egyedüli örököse a gyermek akkor pénzt zárolják és az anya csak indoklással a gyámhatóság engedélyével vehet fel pénzt amit a gyerekre kell fordítani. A pénzt szabad felhasználásra csak az örökös (a gyerek) kapja meg amikor nagykorú lesz.

Az ingatlanok esetében is beleszól a gyámhatóság hogy mit tehet az anya és mit nem.

Beszélj egy ügyvéddel hogy van-e olyan lehetőség, hogy az általad kijelölt gondnok kezelje az ingatlan vagyont a gyerek nagykorúvá válásáig.


Bankszámla esetén ha kijelölsz egy haláleseti meghatalmazottat akkor ő kapja meg a teljes összeget és az nem képezi az örökség részét. A meghatalmazott bárki lehet. Ha másban jobban megbízol mint a gyerek anyjában.

ma 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!