Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én rokkantsági ellátásban...

Én rokkantsági ellátásban részesülök. Akkor nekem mi a foglalkozásom?

Figyelt kérdés
Nagy gondban vagyok amikor formanyomtatványokat kell kitölteni. A munkahely résznél több választási lehetőség is van: alkalmazott, vállalkozó, munkanélküli, nyugdíjas, őstermelő, stb. Viszont olyan hogy rokkantsági ellátás (vagy a népnyelv szerint rokkantnyugdíj) olyan nincs, akkor most mit jelöljek a formanyomtatványokon? Logikus lenne a nyugdíjast jelölni de az félreérthető, mivel az öregkori nyugdíj és a rokkant nyugdíj között a különbség ég és föld. Talán a munkanélküli lenne a legmegfelelőbb de viszont ez sem fedi a pontos valóságot.

ma 10:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Jelenleg nincs foglalkozásod. Foglalkozásod akkor volt amikor dolgoztál. Ha az ellátás mellett végzel valamiféle munkát akkor az a foglalkozásod, pl. alkalmazott.

Most vagy van munkahelyed és akkor aszerint kell kitöltened, vagy nincs munkahelyed, akkor ez a kérdés nálad nem jön szóba.

Igazad van, már nincs is rokkant nyugdíj, járulékot kapsz, nyugdíjas majd 65 éves korodban leszel. Az adott nyomtatványhoz kapcsolódóan pontosan kell rákérdezned, hogy ilyen esetben mit kell tenned. Van amikor egyszerűen nem kell beírni semmit, van ahol más a megoldás.

ma 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!