Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez zaklatásnak minősül?

Ez zaklatásnak minősül?

Figyelt kérdés

Jánosnak és Évának van egy közös gyereke és elváltak. Éva újra házasodott Gáborral és nekik is lettek gyerekei. Éva és Gábor neveli János gyerekét. János majdnem minden hétvégén meglátogatja a gyerekét ami meg is van beszélve. János mindennap felhívja Évát, hogy a gyerekkel egy pár percet beszélgetni tudjon. Ez egy nap akár kétszer, háromszor megtörténik. Gábornak ezek a többszöri hívások kezd egy kicsit sok lenni. A mindennapi 1 hívást is néha feleslegesnek tartja, de barátságosan és megértően áll hozzá, viszont már a 2 vagy 3 hívást sokkalja. Így is van kommunikáció messengeren. Szóval Gábor nem megszüntetni akarja a hívásokat hanem kevesebb hívást, mert neki így sok. János persze ezt nem akarja megérteni és ugyanúgy telefonál. Éva nem foglalkozik ezzel, mert őt nem igazán zavarja, de nem is igényli. Mondjuk úgy semleges. Ha hívja akkor hívja.

Gábor jogosan mondhatja azt, hogy János már zaklató onnantól amikor Gábor nyomatékosan megkérte kevesebb telefon hívás legyen? János büntethető, ha nem tesz eleget Gábor kérésének?


ma 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Irigylem Gábort, hogy ez a legnagyobb problémája az életben...
ma 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gábornak nem ez a legnagyobb problémája az életben, de szeretne családi életet élni. Ha alszik és emiatt nem tudja felvenni a telefont ne kérjék őt számon.
ma 17:23
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor tehát Gábor nem jelenthet fel engem?
ma 17:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek a gyerekek? Kell nekik telefont venni és akkor beszélnek az apjukkal amikor akarnak, az új pár meg addig aludhat ameddig akar.
ma 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az enyém 8, nekik 3 és 1. De engem fel tud emiatt jelenteni, hogy akarata ellenére hívogatom ilyen sűrűn?
ma 18:20
 6/7 anonim ***** válasza:
5. Azt írtad a bevezetőben, hogy a volt asszonyt hívod és őt nem zavarja. Akkor az új pasi milyen jogon jelentene fel?
ma 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"De engem fel tud emiatt jelenteni, hogy akarata ellenére hívogatom ilyen sűrűn?"

Nem, mert nem is hívod. A nőt hívod, őt viszont nem zavarja, de maximum ő tudna feljelenteni, ha zavarná. Attól is függ egyébként hogy milyen jogaid vannak a kapcsolattartásra, nem vagyok ebben otthon de biztos le lett fektetve hogy milyen gyakran és milyen módon tarthatod a kapcsolatot a gyerekkel. Ha telefonálásról nem volt szó és a nő sem akarja hogy rendszeresen hívogasd, akkor talán feljelenthet (mármint a nő, akit hívogatsz), de ez sem egy komoly eset, hiszen nem viccből hívogatod. Nem hiszem hogy ez a bíróságon megállná a helyét, de nem vagyok jogász. A nő párja biztosan nem jelenthet fel azért, mert nem tetszik neki hogy két másik ember gyakran beszél egymással.

ma 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!