Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az ügyben? Ez már zaklatásnak minősül? Valaki segítsen!

Figyelt kérdés

Egy panelban lakok és pár éve ideköltözött egy elég bűnöző kinézetű férfi (35 körüli). Ha meglát mindig velem foglalkozik!!!, figyel, nagyon csúnyán néz, ha pedig valakikkel van,(ezek is ilyen kigyúrt börtönből szabadult kinézetű romák...) mindig felhívja rám a figyelmet, kiröhög megjegyzést tesz rám, pl. hogy "de utállak", miközben ma sétáltam fel a lépcsőn. Múltkor a boltban nekem jött, gondolom direkt volt az is.

Én nagyon félek tőle, ki tudja mire képes, már a kutyámat is alig merem levinni, mert gyakran itt állnak a bejárat előtt. Anyummal élek, ő is mondta már, hogy milyen csúnyán néz rá ez az ember, szinte átkozza a szemével, de neki nem beszélek ezekről ami velem történik, mert nemrég halt meg nagymamám akit együtt ápoltunk, előtte pedig apum, és nem akarom ezzel idegesíteni.

Ha szólok a rendőrségen lehet meg tudná hogy én voltam és bosszút állna. Mit lehet tenni? Már sírva írtam le ezt is, nagyon egyedül érzem magam. 23/L



2022. aug. 13. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A "csúnyán nézés" nem minősül zaklatásnak, sőt semmilyen törvényt nem sért.


Az meg hogy mit mond.. egyik füleden be, a másikon ki.

2022. aug. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1.) Képet tudnál küldeni róla ?

2.) A zaklatásnak tettlegességbe kell fajulnia, hogy eljárást lehessen kezdeményezni. :/

3.) De mindenféle képen menj el az őrsre, és mond el az ottani rendőrnőnek (kimondott nők elleni erőszakra szakosodott) - ő vele elbeszélgetsz - elmondasz mindent - és megbeszélitek a folytatást !

4.) Sajnos ilyen az amikor egy ROMA társadalomban élsz.....és a politikai közeg még támogatja is őket.... NEM PEDIG TESZ ELLENÜK.

5.) Egy valamit tehetsz : olyan pártra szavazol, akik tenni akarnak az ilyen dolgok ellen.

2022. aug. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem minősül annak.

Ne mutasd ki amit érzel, mert sokszor élvezi a zaklató, és csak méginkább csinálja.

2022. aug. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Képet nem tudok róla küldeni, sosem próbáltam lefotózni. Erre a pártra szavaztam legutóbb és remélem minél hamarabb tudnak majd tenni az ilyenek ellen.
2022. aug. 14. 09:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem mutatom ki mi érzek, levegőnek nézem, mégis velem foglalkozik.
2022. aug. 14. 10:01
 6/7 anonim válasza:
76%

(#2.-es vagyok)

✅ Amit még tudok ajánlani, az a NŐK A NŐKÉRT való egyesület.

✅ Ingyenesen hívható zöldszám : +36 80 505 101

✅ Meghallgatnak, és esetleg tanácsokkal fognak ellátni !

BARÁTOM ! EGY TELEFONT megér ! KÉRLEK PRÓBÁLD MEG !


🚫 Ezt tanuld meg :

Aki nem kér segítséget, annak nem tudnak segíteni !

Rengeteg hölgyhöz mentem oda segíteni, mikor az "ura" erőszakoskodott vele. Megkérdeztem, szüksége van-e segítségre - mind azt mondták, hogy nem :/

Ennél többet nem tudtam tenni értük :/

2022. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
76%

❤️ Kérj segítséget mindenképp !

Mert a "zaklatók" felbátorodnak, és egyre messzebb mehetnek el...

2022. aug. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!