Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van esélyem jogi úton visszasz...

Van esélyem jogi úton visszaszerezni a kauciómat ha nincs meg a szerződésem viszont vannak bizonyítékaimn(screenshotok) és tanuim?

Figyelt kérdés
Miután kiköltöztem a lakásból a tulaj egyszerűen eltűnt a kaucióval, sehogy sem tudom elérni.
ma 07:45
 1/8 Fsms ***** válasza:
100%

Szerintem nem sok az esély. Mi volt a szerződésben? Mire megy a kaució?

Láttam olyat ha valaki egy éven belül mondja fel a bérletet a bérbeadó megtarthatja, vagy pl. Az eredeti állapot visszaállítása, etc…

ma 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Normál szerződés, kiköltözés után visszajár a teljes összeg, ha nincs kár.


Időben kiköltöztem, és nem okoztam kárt. Nem indokolja semmivel, egyszerűen nem veszi fel a telefont, nem válaszol az üzenetekre. Ha lenne indoka, válaszolna, egyszerűen benyelte a pénzt.

ma 07:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kérdés: hogy költöztél ki ha a tulaj nem volt ott?

A normál kiköltözés része az is hogy a tulajnak átadod a lakást, megnézi hogy minden rendben van és visszaadod a kulcsot, ő meg a kauciót.

Ha csak kijöttél a lakásból a holmijaiddal akkor az nem jelenti, hogy a tulaj azt át is vette és vissza kellene adnia a kauciót.

ma 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az új lakónak adta oda a kulcsot, mert így állapodtunk meg. Azt mondta küldjek képeket a lakás állapotáról, és aztán valamikor találkozunk és odaadja.

.


"csak kijöttél a lakásból a holmijaiddal akkor az nem jelenti, hogy a tulaj azt át is vette és vissza kellene adnia a kauciót."


Ja persze, tudálékos karenka, akkor nem jár vissza a kaució mert a főbérlő nem vette a fáradtságot hogy oda jöjjön, amikor kiköltöztem és mert olyan hülye voltam hogy bíztam a szavában.

ma 08:52
 5/8 A kérdező kommentje:
Adtam oda*
ma 08:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel.
ma 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha akkor is ilyen nagy volt a pofád amikor a talajjal tárgyalták akkor nem csoda ha nem áll veled szóba. Segítsen neked a Rádai rosseb!
ma 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne hazudozzql már összevissza.
ma 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!