Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szignózhatok iratokat ha a...

Szignózhatok iratokat ha a személyimen a teljes nevemmel van az aláírásom?

Figyelt kérdés
Nagyon hosszú nevem van és nem szeretném mindig kiírni ha aláírok egy papírt de a személyimet a teljes nevemmel írtam alá.

szept. 17. 22:19
A kérdező szavazást indított:
Igen, szignózhatod
Nem szignózhatod
8 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen iratot?
szept. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül! Az aláírás lényege az egyediség, hogy azonosítható legyen az adott személy látta el a kézjegyével. Gondolj csak bele, az analfabéták három x-et raknak, ugyebár ők sem írják ki a teljes nevüket (csak a vezeték-, keresztnév és a harmadik x a tudományos fokozat :D).
szept. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

Nem.

Van a szignó és van az az aláírás amivel hiteles lesz amit aláírtál.

Egy ilyen dokumentumot még csak úgy se írhatsz alá, hogy a neved rövidíted, pl. Kovács Rozália helyett nem írhatsz alá Kovács Rozál-t. Ilyenek a hivatalos iratok, szerződések.

Vannak olyan papírok amiket elég szignóznod - itt tényleg az kell csak, hogy beazonosítható legyen, hogy te írtad alá vagy más. Ilyen egy csomag átvételi papírja a postástól.

Én se szoktam kiírni a teljes nevem, azonban az aláírásom nem egy felismerhetetlen szignó. Ezért jogos az 1-es kérdése, hogy "Milyen iratot?", mert nem mindegy mit akarsz aláírni, a gyerek üzenőfüzetét, egy meghatalmazáson azt, hogy tanúskodsz vagy egy adásvételi szerződést, netán egy új személyi igazolvány igénylést.

Van ahol ki kell írnod a teljes neved, van ahol csak olvashatónak kell lennie az aláírásodnak, nem kell a teljes neved, van ahol meg elég a szignó, azaz a rövid, felismerhet kézjegyed.

szept. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy írj alá, ahogy a személyiden van. Én kitaláltam egy saját aláírást és a személyimem is úgy szerepel, a vezetéknévből összeállítva. Keresztnév egyáltalán nem szerepel. Pont azért kellett rövidíteni, hogy 1 másodperc alatt meglegyen az aláírás, mert naponta több százszor kell aláírnom.
szept. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Van ahol ki kell írnod a teljes neved"


Nem kell sehol sem. Az a lényeg, hogy a személyin mi szerepel. Úgy kell aláírnod a hivatalos dokumentumokat is. Ha a személyidben egy P betű és alatta egy vonal a végén egy hurokkal akkor úgy kell aláírnod mindenhol. :)

szept. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!