Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy 15-17 éves kamasz...

Ha egy 15-17 éves kamasz dohányzik, de ezen a dolgon kívül semmi káros, vagy ártalmas dolgot nem csinál, akkor elveszik a szüleitől?

Figyelt kérdés

Ezen már eléggé régóta gondolkodom, ezért gondoltam megkérdezem, mivel ez 18 év felett megvásárolható termék magyarán. Én 10 éve voltam pont 16, cigiztem akkoriban, de nem csináltak belőle problémát, manapság hogy megy ez?


A más káros dolgokra itt a drogozást, piálást, csavargást, bűncselekményeket értem.



szept. 9. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy.

Hogy jutott eszedbe ilyen?


Fogalmad sincsen a gyermekvédelem működéséről.

szept. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Rendőrség vagy gyermekvédelem dönt, nem tudok semmit erről, ezért kérdeztem meg, mert ez már akkor is bevallom foglalkoztatott engem, mikor annyi idős voltam, féltem tőle.
szept. 9. 12:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennél sokkal súlyosabb dolgokért emelnek ki gyereket a családjából.


Szülő börtönbe kerül, vagy konkrétan olyan szegény hogy kaját se tud tenni az asztalra, esetleg súlyosan bántalmazza a gyerekét. ilyenek.

szept. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Titokban sokan kipróbálták gyerekkorukban a cigizést. Szerintem nem veszk el a szülőktől, főleg ha a szülők nem is tudnak a dologról. Eleve sokunknak bagózott otthon az apja, a lakás ilyenkor tele volt füsttel. Az is káros volt ám a gyerekekre, de pont leszarta mindenki. Most se foglalkoznak az ilyesmivel.

Ha viszont a szülők tudtával dohányzik és még talán meg is veszik neki a doboz cigiket, az már véleményes, lehet belőle probléma.

szept. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 14-17 éves korosztály jó 30-40 százaléka használ tradicionális és elektromos dohánytermékeket.

Olyan mennyiségű gyermekotthonra lenne szükség, amit ez az ország több évtizedes viszonylatban lenne képes kivitelezni.

Nyilvánvalóan, ha az ajtó-ablak nélküli házban felnevelt gyerek jó helyen van a gyámügy szerint, akkor már mindegy ha bagózik is. Legalább nem fázik annyira…

szept. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#4 Nekem megvették akkoriban, de ez úgy volt, hogy hónapokig faterék is tiltották, próbálták megakadályozni, nem adtak zsebpénzt, stb-stb. Akkor mondtam, egyszer jó, nem probléma ha nem veszik meg, mert úgyis csikkezni fogok. Persze nem tettem meg, de utána már megvették nekem, mikor diákmunkán voltam akkor már az én pénzemből. 16-17 éves lehettem akkor.
szept. 9. 12:33
 7/10 anonim ***** válasza:
nem
szept. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"akkor is bevallom foglalkoztatott engem, mikor annyi idős voltam, féltem tőle"

Dohányozni nem törvénytelen, csak egészségtelen. Saját akaratodból szívod. Az már probléma lenne, ha a szüleid kényszerítenének valamilyen káros szenvedélyre, de itt ez nem áll fent.

Dohányterméket csak eladni tilos 18 év alattinak, ettől függetlenül cigizhetsz már 10 éves korodban is, azt nem bünteti semmi. Az alkoholra ugyanez vonatkozik, csak értékesíteni tilos 18 éven aluliak számára, a fogyasztását nem kötik életkorhoz. Ezért van pl. az új sulis rendeletben is az, hogy a diákok nem vihetik be az épületbe (pontosabban le kell adniuk belépéskor) az olyan termékeket, amik 18 éven aluliak számára nem értékesíthetők (tehát a jog feltételezi hogy birtokolnak olyan terméket fiatalkorúak, amiket nem értékesíthetnek számukra).

Egyébként nálunk is sokan cigiztek gimiben 16-17 évesek, nem volt egy ritka dolog.

szept. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Justinianus ***** válasza:
100%
Ha egy 15-17 éves kamasz dohányzik, de ezen a dolgon kívül semmi káros, vagy ártalmas dolgot nem csinál, akkor meg lehet dicsérni a szülőket.
szept. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha ez így menne, a tizenéves korosztály felét el kéne venni a szülőktől.
szept. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!