Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek elképzelhető,...

Szerintetek elképzelhető, hogy módosítják a mobilrendeletet?

Figyelt kérdés

Pl. Hogy az iskolák eldönthetnék, hogy be akarják-e szedni a telefonokat, vagy elég ha a diákok kiteszik a tanári asztalra és majd onnan óra végén visszaveszik.


Őszinte legyek elég nevetséges, hogy az első órából 10-15 perc arra megy el hogy beszedjék a mobilokat és ugyanez az utolsónál is.



szept. 7. 18:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

#10

Kérdezhetném, miért nem csak azokat szivatják, akik előveszik, miért kell azonnal kollektíven büntetni mindenkit, de inkább nem. Biztos jönnének olyan érvekkel, mint hogy az is sivalkodna az engedélyezésért, aki nagy telefonmániás, stb.

szept. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%
Azt megértem, hogy a mobilon lévő bérlet, órarend stb. praktikus volt, ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy a diákok zömét nem emiatt zavarja a rendelet, hanem mert nem lehet a tiktokon meg a sznepcsten lógni óra alatt. Nekem ne mondja senki, hogy a tanuláshoz kellett nekik.
szept. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
43%

#12 De miért nem lehet csak a helytelen használatot betiltani?

Ez olyan mint ha a gyorshajtók miatt nem sebességkorlátokat vezetnének be, hanem egyszerűen betiltanák az összes autót, aztán kész. Nyilván háborogna az összes normális autós, meg sorolná hogy mennyi mindenre használta az autóját, aztán jönne pár hülye aki benyögné hogy "persze, de más gyorsan ment vele"...

Lehetett volna olyan rendeletet is hozni, hogy az iskola épületében tilos a mobilt magáncélra használni. Nem lett volna több értelme?

szept. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%

#13, oké, de ezt többszáz diáknál hogy ellenőrzik? Ha az osztályban 25 gyerek mobilozik, mindnél végignézik, hogy mit csinál éppen?


Az a legjobb, ami sok helyen eddig is volt: óra előtt beszedni, óra végén visszaadni.

szept. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

#13

Szerintem nem fogják a kollektív bünti miértjét megindokolni...Ahhoz kellene némi logikus gondolkodás, csak ez ma már nem divat.

szept. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
42%

"oké, de ezt többszáz diáknál hogy ellenőrzik? Ha az osztályban 25 gyerek mobilozik, mindnél végignézik, hogy mit csinál éppen?"

Nagyon egyszerű lenne ellenőrizni, például a diáknak fel kellene tennie a kis kezét és megkérdezni, hogy "Tanárnő, lefotózhatom a táblán lévő feladatot, hogy elküldjem a hiányzó Bélának?" Erre a tanár azt mondja hogy persze Ádám, foózd csak le. A diák előveszi a telefont, készít egy képet, majd elteszi a telefont. Egyébként pedig büntetve lenne ha engedély nélkül mobilozik. Nem olyan bonyolult dolog ez. Nálunk is így működött anno mikor még gimis voltam, a diákok megkérdezték hogy használhatják-e valamire a telefont. Nem kell ahhoz elvenni meg betiltani hogy valamit szabályozni lehessen. Ezek a drasztikus megoldások soha sem vezettek még eredményre és nem jelentenek megoldást, főleg nem a mai digitális világban.

szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%

Pont mint a #12 írta.

Kb. az iskolák 10-20%-ában, kb. a tanárok 10-20%-a, kb a tanórák 10-20%-án csinált valami hasznos, értelmes dolgot a mobiltelefonon, amit a diák nagy valószínűséggel nem tudott volna magától is kitalálni.


A többi esetben az okostelefon figyelemelterelő eszközként szerepelt az iskolákban.


Nekem ne mondja senki, hogy nem lehet oktatni okostelefon nélkül is hatékonyan, sőt, az esetek 99%-ában sokkal hatékonyabban, mint azzal.


Mindenki itt a Coviddal példálózik, mint a digitális oktatás - hát, szerintem a Covid alatt még a legjobb szándékkal is egy full digitalizált iskolában is, minden eszköz megléte esetén is a tanulók kb. a 10%-át tanulták meg annak, ami a rendes tananyag volt. Jobb esetben.

szept. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
37%

Módosítani szerintem nem fogják (legalábbis az enyhítés irányába biztosan nem) - azzal kb. beismernék, hogy a jelenlegi rendelet ebben a formájában hülyeség volt. A mi politikusaink nem nagyon szeretik beismerni, hogy tévedtek, vagy rossz döntést hoztak.

Inkább azt tartom én is elképzelhetőnek, hogy majd ha csitulnak a kedélyek, jobban le fogják sz*rni az iskolák a szabályozást.

Én a 2010-es években voltam középsulis, nálunk az volt, hogy tilos cigizni kimenni ("az iskola területét tanítási időben tilos elhagyni"), ehhez képest minden szünetben a fél iskola kint füstölt a bejárattal átellenben a járdán... Jó, volt 1-2 tanár, akinek jobban csípte a szemét, meg volt 1-1 időszak amikor jobban figyelték, de az igazság az, hogy a tanévek 90%-ában a tanárok 90%-a magasról leszarta, vagy max. megúszták annyival a diákok, hogy nem szeretnének ilyet mégegyszer meglátni... Hasonlóra számítok a mobilok kapcsán is...

szept. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Lehetett volna olyan rendeletet is hozni, hogy az iskola épületében tilos a mobilt magáncélra használni. Nem lett volna több értelme?"

Ugyan. Kb 1 mp alatt váltani a rendeltetésszerű és magáncél között. Hogy ellenőrzöd nagytudású?

szept. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!