Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek elképzelhető,...

Szerintetek elképzelhető, hogy módosítják a mobilrendeletet?

Figyelt kérdés

Pl. Hogy az iskolák eldönthetnék, hogy be akarják-e szedni a telefonokat, vagy elég ha a diákok kiteszik a tanári asztalra és majd onnan óra végén visszaveszik.


Őszinte legyek elég nevetséges, hogy az első órából 10-15 perc arra megy el hogy beszedjék a mobilokat és ugyanez az utolsónál is.



szept. 7. 18:01
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
16 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%

Remélem, nem.


Ja, elég nevetséges, hogy nem képesek felfogni a diákok, hogy egyszerűen ne vigyék be.


Hagyjuk ezt, hogy mindenkinek létszükséglet a mobil, különben haza sem talál, mert minden nap radioaktív zombik seregén kell átverekedniük magukat, amiben csak a mobiljukra számíthatnak...

szept. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%
A középiskolások tömegközlekednek. A telefonjukon van a bérletük. Ezen mi olyan életszerűtlen szerinted, első?
szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

#1 Én 6-8 éve voltam gimis, és pl. mobilon volt az órarendem, sokkal könnyebb és gyorsabb volt azt használni mint a papír alapút, amit az ember elkever, elhagy, összegyűr, nem módosítható, stb. Ha hiányzott valaki, lefotóztuk neki a házi feladatot. Ha órán gyorsan le kellett töröni a táblát, lefotózhattuk ami rajta volt, hogy később leírjuk. Amikor szalagavatós táncot gyakoroltuk, volt, hogy fel kellett valakit hívni hogy merre van, mert kezdenénk a gyakorlást. Egy csomó gyakorlati haszna volt a telefonnak, amiket most sikerült elvenni.

Sokkal jobb lett volna egy olyan rendelet, ami csak annyit mond, hogy az iskolák épületén belül tilos a telefont magáncélra használni (tehát zenét hallgatni, játszani rajta, közösségi oldalakat böngészni, stb.). Így a diáknál nála lehetett volna a telefon, és ha valamire kell, tudta volna használni.

szept. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%

Nem.

De ha elül majd a lángja akkor szarnak majd bele. Mindenki lead majd egy kamu mobilt és megy minden úgy mint eddig.

szept. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%

#3: nem gondoltam, hogy valakinek ekkora probléma fejben tartani az órarendjét.

A táblát meg gyorsan szokták letörölni, de jóval lassabban szokták teleírni, tehát lenne idő leírni magadnak. A probléma az, hogy amit lefotozunk, az rendszerint ott is marad, ellenben ha egyszer veszem a fáradságot, hogy leírjam, ami a táblán van, már előrébb vagyunk.


A diáknak meg tudnia kellene magától is, ha valahol meg kell jelennie. Az a probléma a mobillal ezek szerint, hogy elkezdi az ember az ilyet lazán kezelni.


Sajnálom, de nem sikerült meggyőznöd. Pont azokra hoztál példát, milyen rossz szokásokat rögzít a mobiltelefon.

szept. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Tökmindegy hogy módosítják-e vagy sem, pár hét, hónap múlva úgyis lecseng majd ez a műhiszti is, aztán már a kutyát sem fogja érdekelni.
szept. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem, hogy idővel a tanárok elfogják engedni a legtöbb helyen (főként a középiskolákban), mert nálunk úgy van, hogy az első órán a tanárnak be kell gyűjtenie két dobozba a telefonokat, és ki kell tölteni egy papírt is amit a diákoknak alá kell írni mikor visszaveszik. Szerintem nem akarják ezt örökké csinálni.
szept. 7. 18:43
 8/19 anonim ***** válasza:
54%

"Pont azokra hoztál példát, milyen rossz szokásokat rögzít a mobiltelefon."

Rossz szokás hasznos dolgokra használni a modern technikát?

Én egyetemen is mobilba írtam az órarendet, pedig ott még A és B hét sem volt. De ha sehova sem írod le az órarendet, úgy elég nehéz is megtanulni.

Magyarázat közben nem jó jegyzetelni, nálunk több tanár kérte középiskolában és egyetemen is, hogy ameddig ő magyaráz, mutogat, rajzol, addig mi ne jegyzeteljünk, hanem figyeljünk, értsük meg az anyagot, és majd utána ha mindenki megértette, le lehet jegyzetelni. Szerintem így lehet a legjobban tanulni, annak semmi értelme nincs hogy azonnal írni kezdesz mindent és időd sincs megérteni az anyagot. Mi fotóztunk táblát gimiben és egyetemen is.

Nyilván tudja mindenki hogy hol kell megjelennie, de ha egyszer közbejön valami dolga, egyelőre nem tudja telepatikusan megüzenni. Te még sohasem hívtál fel senkit aki késett egy találkozóról, hogy ugyan merre van? Ezernyi dolog közbejöhet és nem árt tudni hogy el kellett-e mennie valahova, és ne is várjunk rá, vagy 5 perc és jön, csak fel kellett szaladnia az igazgatóhoz, az osztályfőnökhöz, stb.

Erre való a mobil, hogy ilyen praktikus és hasznos dolgokra használjuk. Ezeket a funkciókat az ember használja a való életben is, annyira, hogy sokan már mobillal is fizetnek. Miért lenne rossz szokás? Sokkal egyszerűbb mobillal fizetni, mint egy vagy több külön kártyát tárolni, hordozni, előkeresni. Nekem még munkában is kellett mobilt használnom, mert azon kellett értesíteni a főnököt vagy a munkatársat ha valami probléma volt. Nehogy már az ilyen alapvető funkció rossz szokás legyen :D

A mai digitális világban ezek a dolgok már elengedhetetlenek az élethez és tudni kell használni őket.

szept. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Nálam is volt mobil már gimiben, tudjak hazaszólni, ha valami közbejön, de óra alatt eszembe se jutott elővenni, meg volt annak a helye. Igaz, az még nyomógombos volt és telefonáláson kívül másra nem igen lehetett használni.
szept. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
34%
De azok miatt tiltották be akik előveszik. Most meg épp ők a leghangosabbak, pedig egyedül önmaguknak köszönhetik.
szept. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!