Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Itt lényegében az állam...

Itt lényegében az állam visszaélt a hatalmával egy beteg ember kárára, aki számára nem volt elérhető a megfelelő jogi védelem?

Figyelt kérdés

Adott egy súlyos pszichés beteg ember, orvosilag diagnosztizálva van aki kárt okozott állami tulajdonú ingóságban. A károkozást egy pszichotikus epizódja közben követte el, erről nyilván elég részletes orvosi és rendőrségi dokumentumok vannak, illetve az incidenst követően is hosszabb ideig a "diliházba"(nem tudom mi most a hivatalos neve) volt felügyelet alatt tartva. Ennek ellenére az okozott károkat még is megfizettették vele.


Itt nem kellett volna az államnak valami méltányossági alapon elengedi a kártérítést, hiszen nem szándékos rosszakarás volt az indíték, hanem a betegsége tünetei? Ahogy az elmebetegnek nyilvánított bűnelkövetőket és máshogy ítélik meg.


Itt lényegében az állam csak kihasználta az erőpozícióját hogy lehúzhasson egy abszolút védtelen beteg embert?


szept. 4. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem kéne rongálni, nem lenne kár.
szept. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg egy agresszívan viselkedett ember próbált betegségre hivatkozni kibújni a felelőssége alól?
szept. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mint mondtam diagnosztizàlt pszichés beteg, gyógyszeres kezelést alatt àll. Illetve a cselekedetének semmi észerü indítéka nincs, csak az elmebaj.


18:52


Te az àttétes ràkos beteget is ennyivel intézed el?


"Nem kéne meghalni, aztàn nem kell a családnak idö elött költeni a dràga temetésre"

szept. 4. 19:59
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
3: Én semmiféle betegséget nem fogadok el semmiféle kifogásként semmire.
szept. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sokat elmond rólad.
szept. 5. 04:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!