Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kötelessége egy (civil)...

Miért kötelessége egy (civil) embernek harcba vonulni egy országért kvázi egy cégért?

Figyelt kérdés
Cég alatt értem azt,hogy az ember szimbiózisban van az állammal,a munkáját adja és adózik,cserébe az állam biztosít ellátásokat és a mindennapi életet,valamint itt is lakik,mint egy tehénnél ami ad tejet,a gazda meg szénát,na de ha lokális és nem globális háború van,miért kéne az életét adni egy cégért amivel gazdasági kapcsolatban volt?Ez miért ilyen egyértelmű?Ahogy a tehén is tud másik gazdánàl legelni és tejet adni,egy hétköznapi ember is tud máshol megélni,mi az hogy bekategorizálnak hogy ez a "hazám" csak azért mert itt születtem és itt lakok jelenleg,amiért kötelességem kakaskodni?Minden "haza" ahol aktuálisan lakok,minden nyelvi és regionális elkülönülés csak cezaromániás politikusok hatalmi harcának és "rajzolgatásának" következménye ha objektíven nézzük,nem is beszélve arról hogy ha a hivatásos katona kevés bármire,akkor minek van,ha úgyis kiegészítésre szorul?

jún. 22. 01:28
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ez most így ukrajna és Viktor propagandája kapcsán merült fel
jún. 22. 01:29
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nem bír összefogni. Ha egységesen összefogna több millió ember, hogy ő nem harcol, akkor nem lenne háború.

De az ember birka.

jún. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%
Mert a "szimbiózisnak" nem csak az állam által biztosított jogok, hanem az állampolgári kötelességek is részei.
jún. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
48%
Mert mindig a kisember szívja meg nehogy már a politikusok menjenek háborúba és nem is hadkötelesek se a családtagjaik, vicc az egész.
jún. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező!


Az ország nem egy cég.

neked lövésed sincs mitől cég egy cég és mitől lesz ország egy ország.


Az állampolgári kötelezettségeknek része, hogy az országodat támadó háború esetén - amennyiben nincs kizáró ok - katonai szolgálatot kell teljesíteni MINDENKINEK, valamilyen formában.


"csak azért mert itt születtem és itt lakok jelenleg,amiért kötelességem kakaskodni?"


Pont ezért.

A születéseddel állampolgárává váltál egy országnak, amit meg kell védened háboró esetén, az állampolgárságodból fakadó kötelezettséged alapján.


Ez minden ország esetén így van, tehát ha esetleg azt fontolgatnád, hogy elköltözöl olyan országba, ahol nem ez a helyzet, ......hát csalódni fogsz.

jún. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
Nem kötelességed, az életedről egyedül te döntesz úgy hogy jogod van megtagadni.
jún. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%

"Nem kötelességed, az életedről egyedül te döntesz úgy hogy jogod van megtagadni."

De kötelessége, pont ezért a megtagadásnak jellemzően elég súlyos következményei is vannak.

jún. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

4#Na igen,régen király az első sorban lovagolt a csatába,most meg bunkerekben drogozva osztják az észt.

5#Tudom hogy mindenhol ez a helyzet,viszont mindenhonnan el kellene tudni menni egészen addig,amíg nincs globális világháború ahol már sajnos mindenki kénytelen kell beszállni...

6#Ez jó lenne csak sajnos nem igaz.

jún. 22. 11:59
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát ja elég gáz mert ugye nem elég, hogy dolgozol, a beledet ki adózod, van egy az adóból fenntartott hivatásos hadsereg aminek pont ez lenne a dolga + egy katonai szövetség tagjai is vagyunk, akkor még dögöljél is meg, amíg egyesek a karibszigeteken dőzsölnek. Az biztos ha arra kerül a sor nagy ívben dobom a papírgalacsinná összegyűrt behívót a kukába.
jún. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
ma 11:53:" Nem kötelességed, az életedről egyedül te döntesz úgy hogy jogod van megtagadni." Én kicsi hazánkban, nagyon béke időben voltam sorkatona a 80-as években. Megtagadhattad a bevonulást, de katonai fegyházban végezted ami nem volt akkor sem sokkal jobb a háborúnál, és a lakat is rád rohadt volna.
jún. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!