Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kötelessége egy (civil)...

Miért kötelessége egy (civil) embernek harcba vonulni egy országért kvázi egy cégért?

Figyelt kérdés
Cég alatt értem azt,hogy az ember szimbiózisban van az állammal,a munkáját adja és adózik,cserébe az állam biztosít ellátásokat és a mindennapi életet,valamint itt is lakik,mint egy tehénnél ami ad tejet,a gazda meg szénát,na de ha lokális és nem globális háború van,miért kéne az életét adni egy cégért amivel gazdasági kapcsolatban volt?Ez miért ilyen egyértelmű?Ahogy a tehén is tud másik gazdánàl legelni és tejet adni,egy hétköznapi ember is tud máshol megélni,mi az hogy bekategorizálnak hogy ez a "hazám" csak azért mert itt születtem és itt lakok jelenleg,amiért kötelességem kakaskodni?Minden "haza" ahol aktuálisan lakok,minden nyelvi és regionális elkülönülés csak cezaromániás politikusok hatalmi harcának és "rajzolgatásának" következménye ha objektíven nézzük,nem is beszélve arról hogy ha a hivatásos katona kevés bármire,akkor minek van,ha úgyis kiegészítésre szorul?

jún. 22. 01:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
59%

"Az biztos ha arra kerül a sor nagy ívben dobom a papírgalacsinná összegyűrt behívót a kukába."


Nyugodtan tedd meg.


Aztán vagy katonai fegyházban végzed vagy - háború esetén - statáriális bíróság előtt, amiről tudjad, hogy az ilyen bíróság vagy felment vagy halálos ítéletet hoz.

A papírgalacsinná gyűrt behívódat meg oda rakják a hulládra.


Szóval hajrá...!

jún. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
39%

#11 uniós országban, hogy hoznának halálos ítéletet így is kb mindenki minket utál a jogállamiság miatt.

Nyilván annyira hülye én sem leszek, hogy megvárjam a hadkiegészíttőket, elhúzok amilyen gyorsan csak tudok és szerintem velem még úgy pár 100 ezer hadköteles. Próbáljanak megállítani.

Hajrá!

jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
69%
#12 Veszek neked egy TV-t és ha néha ráérsz nézzél bele, hogyan folyik egy "sorozás". Tudod a Moszkvai merénylők is valahogy úgy gondolkodtak: Próbáljanak megállítani.Megállították őket, nem jártak annyira jól. Tudod, ilyen esetekben nem az utcabeli gyerekekkel fogsz találkozni egy diszkó után.
jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
#12 hogy jön ide a Moszkvai merénylet??! Terrorista leszek azzal ha élni akarok és nem megdögleni az első csatában. Discoba pedig nem járok, egyetemen tanulok, ettől függetlenül nem utálom a hazám, szeretek itt élni, de az életem fontosabb, szerintem vagyunk így pár millióan.
jún. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%

"uniós országban, hogy hoznának halálos ítéletet így is kb mindenki minket utál a jogállamiság miatt."


Úgy, hogy hadbíróság magasról sz@rik az Unióra.


Mellesleg a statáriális bíróságnak ez a dolga.


"Nyilván annyira hülye én sem leszek, hogy megvárjam a hadkiegészíttőket, elhúzok amilyen gyorsan csak tudok és szerintem velem még úgy pár 100 ezer hadköteles. Próbáljanak megállítani."


Ez nem hülyeség kérdése.

Ezesetben a körözésedet rendelheti el a Honvédség vagy elfogatóparancsot bocsátanak ki ellened.


Nemcsak próbálnak megállítani, hanem meg is tudnak.

jún. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Úgy jön ide a példa amit említettem, hogy ugyanúgy gondolkodtak mint Te: Lelépek, próbáljanak megállítani! Hajrá! Erre mondtam: Nyugi, meg fognak állítani.
jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#15 felőlem vér díjjat is kitűzhetnek a fejemre akkor sem megyek, tudom, hogy menne ez pár hét kiképzés után mennék golyófogónak és hogy tervezik a kézre kerítésemet? átfésülik az összes magyar erdőt miközben az ellenség támad? Erre mennének el erőforrások?

#16 Ott egy terrortámadás történt, még szép, hogy az oroszok minden erejükkel az elkövetőket keresték. Egy hadkötelest pláne háború esetén nem tudnának ekkora erővel keresni.

jún. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Gondolhatsz amit akarsz. Jó-páran közöltük: Napokon belül csomót kötnének a t.ködre.
jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én meg előbb golyót a fejükbe, de azért lehet próbálkozni.
jún. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
66%

“én meg golyót a fejükbe”


Hát ahhoz képest, hogy az országodra támadókkal szemben nem akarsz harcolni, simán lelőnéd azt, aki be akar sorozni.


Nem semmi a jellemed……

jún. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!