Hogy van ilyenkor az öröklés? Az elhunytnak nem volt saját gyermeke. Házas volt, de a házastársa rég meghalt. Az elhunyt házastársnak előző házasságból voltak gyerekei. Ők lehetnek örökösök? Végrendelet nincs.
Figyelt kérdés
szept. 1. 03:35
1/3 anonim válasza:
Nem. Ilyenkor a szülők örökölnek elsősorban, ha nincsenek, akkor a testvérek, ha nincsenek, akkor a szülők testvérei. Ha ők sincsenek, a szülők tesvéreinek gyerekei, vagyis az elhunyt unokatestvérei. A korábban elhunyt házastárs gyerekei nem ökökölhetnek ebben az esetben. ( Csak ha örökbefogadta volna őket)
2/3 anonim válasza:
A házastárs gyerekei nem játszanak az öröklésben. Ha a házastárs már meghalt akkor olyan, mintha nem is létezett volna (öröklés szempontjából).
Az öröklés egyenes ágon indul. Ha az elhunytnak nincs gyereke, házastársa - most nincs - akkor ahogy 1-es írta, a szülei örökölnek utána. Ha a szülők sem élnek, akkor megy oldalágon a testvérek irányába, akik a szülőktől örökölnének amúgy is mindent. És így megy tovább, hogy ha a testvér sem él akkor annak gyereke, unokája örökölhet stb.
A lényeg, hogy a házastárs családja nem vesz részt az öröklésben, ők csak akkor örökölhetnének ha előbb a házastárs megörököl valamit és amikor meghal, akkor már az ő tulajdonában levő dolgok örökölhetőek tőle a rokonságában.
3/3 anonim válasza:
Ha a gyerekeket orokbefogadta, akkor igen. egyeb esetben nem
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!