Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány évet kaphatok ezért?

Hány évet kaphatok ezért?

Figyelt kérdés
Ha megölök valakit, és van rá tanum, hogy jogos önvédelem lenne, hatósággal együttmüködnék, hány évet kaphatok? (Nem áll szándékomban, de jobb, ha tudom, mik a kilátásaim)

aug. 21. 19:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10 Vagy ha este támad meg :D

Ha jól tudom sötétben nem kell felmérned hogy mekkora erővel támadnak meg, így bármekkora erővel védekezhetsz. De javítsatok ki ha tévedek

aug. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
#11 Ezt meg honnan veszed? Egy nyomozás során kiderülnek a támadó és a védekező szándékai is, napszaktól függetlenül, ezek tekintetében és tükrében mérlegel a bíróság.
aug. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Ezt meg honnan veszed?"

Emlékeztem rá, de most kikerestem neked a vonatkozó jogszabályt is a btk-ból:

[link]

A jogos védelem

"22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges."

"(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha

a) azt személy ellen

aa) ÉJJEL,

[...]

követik el,

b) az a lakásba

ba) ÉJJEL,

[...]

történő jogtalan behatolás"

Tehát ha a behatolás vagy a támadás ÉJJEL történik, azt egyből életre törőnek KELL tekinteni, függetlenül a valós szándéktól. Pont azért, mert a jogalkotó nem várja el a sértettől, hogy a sötétben helyesen mérje fel a helyzetet.

aug. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

9. A szövegértés nem az erősséged, de a többieknek sem


Azt írtam, ha kiterveltet jogos védelemnek akarod beállítani, az bem fog sikerülni.

aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#13-14 Jól van na, azért nem kell mindenkit megenni reggelire. Mellesleg az előre kiterveltség minősítő körülmény és nem alapeset, a várható büntetésre tekintve is. Emellett az aljas indok, a különös kegyetlenség és a hatóság félrevezetése is azok, ilyen esetekben határ az életfogytiglan.
aug. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, sok olyan válaszolt, akinek fogalma sincs a joghoz.


Aki beidézte a btk. 160§-át, az igaz. Tehát emberölés alapesetéért öttől-tizenöt évig terjedő szabadságvesztést kaphatsz (a bíróság a középmértékből indul ki, és az enyhítő, illetve a súlyosbító tényezők alapján szab ki büntetést).


De ha jogos védelemről beszélünk (más életét is megvédheted a jogtalan támadástól) akkor semennyit nem kapsz, mert az büntethetőséget kizáró ok. De ezt bizonyítani kell a bíróság előtt.

aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!