Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg el lehet adni egy...

Tényleg el lehet adni egy házat a tulajdonos tudta nélkül?

Figyelt kérdés

Az egyik szomszédunk leköltözött külföldre, és évek óta nem jött haza a roskadozó házába. A bokrok és a fák benőtték a telkét, úgy hogy a környékbeliek metszették meg az utcára kilógó részeket. A tulajt nem lehet elérni telefonon, mert elméletileg külföldi számot használ.

Egy hónapja új tulajdonosa lett az ingatlannak, akik már le is bontotta a házat. Megismerkedtem vele, és kérdeztem, hogy mi a helyzet a sráccal? Ő azt mondta, hogy nem is ismeri, de meg akarta venni az ingatlant, és mivel nem lehetett elérni a tulajt így a járási hivatallal egyeztetett, ahol egy bizonyos összeget letett, amit a tulaj bármikor felvehet ha itthon jár, és törvényesen megkapta a területet.

Tényleg lehet ezt így, vagy trükközés van az egész mögött? Ilyenkor ki szabja ki az árat, és mi történik, ha a tulaj egy év múlva hazajön, és kéri vissza a tulajdonát, vagy azt mondja, hogy ő eladja, de az eladási ár kétmillióval több?



aug. 14. 10:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"ellenben nem tudott róla, mert nem vette át a leveleket."


Attól, hogy a kézbesítési vélelem alapján indul az eljárás, még tudomással bír a tartozás tényéről...

ez csak annyit jelent, hogy a végrehajtható okirat tartalmát nem ismerte meg, de ez nem egyenlő azzal, hogy a tartozásáról se tudna.

aug. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Attól, hogy a kézbesítési vélelem alapján indul az eljárás, még tudomással bír a tartozás tényéről..."

Közel sem biztos. Saját ismerettségi körömben is nem egyszer találkoztam már vele, hogy egyesek évekkel később szembesültek vele hogy már a végrehajtó keresi őket, mert valami évekkel korábbi piszlicsáré elmaradásról nem is tudtak, de közben a tartozás meg szépen kamatozott. És mindegyik esetben költözés állt a háttérben, akár országon belül, akár külföldre. Olyankor azért elég gyakori a kavar.

aug. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
#11, mégis honnan a francból tudna, ha "dugig van a postaládája", tehát vélhetően a fizetési felszólításokat sem vette át? ...
aug. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen, hogy pl. adós elárverezteti egy ismeretlen helyen tartózkodó személy ingatlanát. Vagy ha a tulajdonostárs (pl. örökölt ingatlan esetében) ismeretlen helyen tartózkodik, akkor is el lehet adni az ingatlant, az ő részével együtt is.

Egy ilyen ügy minden esetben bírósági tárgyalást igényel. Ahol a bíró meggyőződik róla, hogy az ügy indítványozója minden előírt módon megpróbálta megkeresni a tulajdonost, de nem sikerült neki. Szerintem itt is kellett lenni még valaminek a háttérben, pl. adósságnak.

A tulajdonos vélelmezhető érdekeinek védelmére (és az eladási ár terhére) kijelöl a bíróság egy ügygondnokot, akinek az a feladata, hogy vigyázzon, ne érje kár az illetőt. Kvázi, ő a tulajdonos saját ügyvédje.

Bírósági értékbecslő árazza be az ingatlant.

A bíróság által meghatározott összeget letétbe helyezik, és ha előkerül a tulajdonos, felveheti.

aug. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
#14 Lehet ez bújik meg a dolgok mögött. Köszönöm a választ!
aug. 16. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!