Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogalapon kötelező az...

Milyen jogalapon kötelező az ujjlenyomat személyi igazolvány készítésekor?

Figyelt kérdés
Miért ragaszkodnak ehhez ennyire? Miért köteleznek rá mindenkit? Mit akarnak ezzel elérni? Szerintem felháborító!

aug. 11. 20:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Na de konkrétan melyik kormányablak volt az? Maradjunk annyiban, ott csak elsiklottak felette, mivel kötelező már, ezt több portál is leírja, plusz nekem is azt mondták, mikor én csináltattam , hogy kötelező..... Szerencséd volt, mert kifogtál egy abszolút kezdő, inkompetens kormányablakos ügyintézőt 😁😁😁😁 Míg nem volt kötelező, én sem kértem az ujjlenyomatot, ajogy szerintem más sem kérte volna, aki eddig sem kérte
aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 bazaltkaroly ***** válasza:
56%

Kiegészítem, mert közben utánanéztem (jól el volt rejtve).


[link]


"Nem kell ujjlenyomatot adni, ha


-a magyar állampolgár a 12. életévét még nem töltötte be;

-az ujjnyomat adását a kérelmező visszautasítja (figyelem! ebben az esetben a kiállított E-szig nem lesz alkalmas azon funkciókra, amelyek az ujjnyomatnak a chip-en való tárolásához kötöttek);

-ujjnyomat adására fizikailag képtelen."


Vissza lehet utasítani, csak furfangosan nem szólnak róla. Ha fontos valakinek az e-szig (vagy isszák?), akkor muszáj kérni, de ellenkező esetben nem kötelező.

Egyébként logikusan belegondolva, ha köteleznének rá, akkor az kemény megszegése lenne az EU, GDPR rendeletének.

aug. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 bazaltkaroly ***** válasza:
66%
#11 Ha mégis köteleztek rá, akkor van egy okod feljelenteni őket.
aug. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13-as köszi szépen, ez esetben az én ügyintézőm volt abszolút inkompetens, és felkészületlen :) legközelebb nem leszek ilyen naív..... De nekem az is fura , hogy arra is kötelezett, hogy levegyem a szemüvegem, mert hogy abban nem készülhet rólam hivatalos igazolványkép..... Ilyenről sem hallottam még..... Megjegyzem, mivel távolra látó, mindig hordom.
aug. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 bazaltkaroly ***** válasza:
#14 Valószínűleg képzetlen volt az ügyintéző, vagy megmondták neki, hogy csak a végső esetben engedjenek és próbáljanak minél jobban rávenni az ujjlenyomatra. Nekem az ügyintézőm egy kedves fiatal lány volt, nem erőltette. Esetleg amit el tudok képzelni, hogy nagyon próbálták az E-szig kártyát reklámozni és így viszont muszáj megadni.
aug. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen kaptam is valami kódokat meg ilyeneket de az engem nem érdekelt, nem is regisztráltam be :)
aug. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
10-es nem tudom neked hogy nem volt kötelező,a sérült gyermekemnek 1évre adják csak meg a személyi igazolványt,mert nem tudják levenni az ujjlenyomatát,orvosi igazolást kérhetnénk neki ha nincs ujjlenyomata,de látszik hogy van,így évente csináltatjuk neki
aug. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 bazaltkaroly ***** válasza:

#17 Fogalmam sincs, nem értek az ehhez kapcsolódó jogszabályokhoz. Arra tudok csak hivatkozni, amit 12. válaszomban linkeltem, illetve a saját tapasztalatomra.

Megcsinálták a fotót, mutatták, hogy hova tegyem az ujjam. Megkérdeztem, hogy kötelező-e, mire azt felelték, hogy nem, ezért passzoltam. Még győzködni sem próbált. Lehet, hogy személyenként változó a jog, vagy csak én fogtam ki jó ügyintézőt.

aug. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!