Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogalapon kötelező az...

Milyen jogalapon kötelező az ujjlenyomat személyi igazolvány készítésekor?

Figyelt kérdés
Miért ragaszkodnak ehhez ennyire? Miért köteleznek rá mindenkit? Mit akarnak ezzel elérni? Szerintem felháborító!

aug. 11. 20:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem is felháborító ha így van, én régebben csináltattam akkor még nem volt kötelező.
aug. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%

Jogtalan alapon.


hogy a covid alatt is bezártak a saját lakásodba kényszerítettek oltásra és bekordonoztak nem mehettél rendezvényekre.


ezután a következő vírusnál majd sokkal könnyebben tudnak irányítani téged

aug. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Igen pár éve csak lehetőség volt, mára kötelező ☹️☹️☹️ Valóban felháborító..... Az egész országot "rabosítják" ☹️☹️☹️☹️☹️
aug. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Ez az orosz és a kínai megfigyelő rendszer, már mindent tudnak rólunk és akiben veszélyt látnak azt eltávolitják jó kis kommunista módra mert ez a Fidesz
aug. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

Plasztikai sebészeknek lesz majd egy újabb bevételi forrásuk!

-Rávarrnak a seggedről egy darabot az ujjbegyedre, aztán mehet a hatóság oda, ahová sokan gondolják! Sok ember különb bevizsgálásokon esett, esik át, mint azok, akik a rabosítást hajtják végre - és ennek árnyékában több, mint emberi méltóságot alázó eljárás ezt megtenni emberekkel! Érthető eljárás ez mondjuk azok esetében, akik olyan fokú bizalmat kapnak, melynek folyamán lőfegyvert használhatnak, törvényi felhatalmazás nélkül törvénytelennek minősített cselekedetekkel kell például információkat megszerezniük, személyes szabadságot korlátozhatnak... De az tényleg rejtély, hogy miért kell tömegesen megalázni olyan embereket, akiknek soha, semmi dolga nem volt a törvénnyel és nem is töltenek be bizalmi állást!

aug. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 bazaltkaroly ***** válasza:
Nem kötelező. Én júliusban csináltattam új személyit, és nem kellett ujjlenyomatot adnom.
aug. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
6-os akkor légyszíves áruld el, hol csináltattad, mert szerintem akkor mindenki oda megy igazolványt csináltatni 😁😁😁😁 Ne fossz meg minket ettől az információtól léccciiii léccciiii léccciiii 😁😁😁😁
aug. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem mit fosik ettől az átlagember...Senkit ndm izgat az ujjlenyomatotok, cserébe, ha valamelyik bekattan és elkövet valami, van plusz egy mód azonosítani.
aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

*nem

*valamit

aug. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 bazaltkaroly ***** válasza:
83%
#7 Sima kormányablakban. Kértem online időpontot, elmentem, kivártam a sorom, behívtak, megcsinálták a képet, majd mutatták az ujjlenyomat olvasót. Kérdeztem, hogy ez mire szolgál? Mondta a nő, hogy semmi extra, csak tudnak így is igazolni. Kérdezem, kötelező-e, amire "nem" volt a válasz, így udvariasan elutasítottam. Még erőlködni sem kellett. Nem ajánlotta fel az elején, hogy ki lehet hagyni, de mégis lehetett. Lehet ezért hiszik sokan, hogy kötelező, vagy csak én jártam szerencsével.
aug. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!