Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melodiákot fel lehet jelenteni...

Melodiákot fel lehet jelenteni, kötelezettségszegésért amiért nem utaltak fizetést?

Figyelt kérdés

Ma kellett volna, a munkaszerződésben 10.-e határidő, amit velem kötettek. Júliusban dolgoztam, szóval itt az se lehet, hogy augusztusi munka, ami szeptemberben került kifizetésre. Mentorom nem veszi fel, irodát felhívtam, ahol bunkóan mondta a nő, hogy ezzel nem tudnak mit kezdeni.

Hétvégére nincs pénzem, szüleim nem támogatnak, kajám sincs, senki se tud segíteni, tulajdonképpen, egy tál étellel sem.

Ha hétfőn jön ki az is késő, valószínűleg késedelmi díjat nem fizetnek, viszont ezt a két nap éhezésem, és egyéb programom ami 11-ére lett beigérve, lemondásra kerülése miatt, óriási balhét akarok csapni.



aug. 9. 17:54
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Előző hónap 8-án kaptam... Nem mostanira értettem.
aug. 9. 19:38
 12/26 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%
Még átutalhatják holnap is. Ezzel semmiképpen sem szegnek szabályt. Nem azt írják, hogy 10-ig megkapod, hanem azt, hogy 10-ig átutalják. És ha nem AFR-ben, és csak hétfőn kapod meg, akkor is: ők legkésőbb 10-én átutalták...
aug. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
85%
Csakhogy hétvégén nincs utalás a magyar pénzintézeteknél.
aug. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Ha 18-kor zártak, akkor annyi volt, nem? Nem egy automata rendszer utalja tudtommal.
aug. 9. 19:52
 15/26 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%

"Csakhogy hétvégén nincs utalás a magyar pénzintézeteknél."


Már hogyne lenne. 1982-ben biztos nem volt még aktív az utalás gomb szombaton. De 2024 van, és már elég régóta elindítani biztosan lehet utalást, legfeljebb ha nem AFR utalás, akkor nem azonnal indul el, hanem legkorábban a következő munkanapon. De az AFR rendszerben a nap 24 órájában, hétvégén, ünnepnapon, bármikor át is meg néhány másodpercen belül az elektronikusan indított átutalás. Cég és magánszemély tekintetében ebben nincs különbség.

aug. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
68%
Béci, nem érted. Ne is folytassuk.
aug. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Koplárovics Béci ***** válasza:
64%
#16: Folytathatjuk, ha tudod melyik században élsz.
aug. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom mennyivel tartoznak, de számoljunk 200k-val, 2 napra az pont 128 forint késedelmi kamat


Ha nincs mit egyél kérj kölcsön a haveroktól, menj el vérplazmát adni!

aug. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
34%
Ajánlom, hogy kezdj el félrerakni, hogy ilyen esetekre legyen pénzed. Nem is értem, ha a szüleid nem támogatnak, akkor csak lehetne annyi eszed, hogy nem költöd el az összes pénzed hónap végéig. Fiatalon nekem is volt mindig félrerakva legalább egy tizesem, hogy ha kell, akkor legyen mihez nyúlni.
aug. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
40%

"lehetne annyi eszed, hogy nem költöd el az összes pénzed hónap végéig"

Egyetértek. Egyébként ma úgyis átutalják szerencsétlennek, kíváncsi lennék, hol tenne feljelentést Norbika. Meg hogy mennyire röhögnék ki. :DD

Bármilyen fizetési késedelemnél előbb ügyvédi felszólítást kell küldeni, amire szintén kell hagyni (ha jól emlékszem) 14 nap határidőt. Utána mehet fizetési meghagyás... Justitianus pedig valami amatőr joghallgató lehet, jó lenne, ha inkább tanulna és utána okoskodna.

aug. 12. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!