Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melodiákot fel lehet jelenteni...

Melodiákot fel lehet jelenteni, kötelezettségszegésért amiért nem utaltak fizetést?

Figyelt kérdés

Ma kellett volna, a munkaszerződésben 10.-e határidő, amit velem kötettek. Júliusban dolgoztam, szóval itt az se lehet, hogy augusztusi munka, ami szeptemberben került kifizetésre. Mentorom nem veszi fel, irodát felhívtam, ahol bunkóan mondta a nő, hogy ezzel nem tudnak mit kezdeni.

Hétvégére nincs pénzem, szüleim nem támogatnak, kajám sincs, senki se tud segíteni, tulajdonképpen, egy tál étellel sem.

Ha hétfőn jön ki az is késő, valószínűleg késedelmi díjat nem fizetnek, viszont ezt a két nap éhezésem, és egyéb programom ami 11-ére lett beigérve, lemondásra kerülése miatt, óriási balhét akarok csapni.



aug. 9. 17:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%
A Melódiák úgy szar, ahogy van. 3x is dolgoztam rajtuk keresztül, de egyik se ment zökkenőmentesen. Szerintem meg lehetne próbálni alapvetően, aztán maximum azt mondják a rendőrségen, hogy ez így nem megoldható.
aug. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
21%
Mivel 10. az szombatra esik, igy nyilvanvalo, hogy hetfon kell fizetniuk. Ez valoszinuleg benne van a szabalyzatban is, ill mashol is igy szokas utalni a munkabert, de az osztondijat is. Ha nagy botranyt akarsz ilyen piti dolog miatt csapni, azzal csak magadat fogod egetni...
aug. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem nyilvánvaló.

Ha 10. hétvége, akkor a 10. előtti legutolsó munkanapon KELL kifizetni!

Szerződésszegés. Igenis állj ki magadért, csapd ki a balhét nyugodtan.

aug. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
5%

"Ha 10. hétvége, akkor a 10. előtti legutolsó munkanapon KELL kifizetni!"

Csak abban az esetben, ha ez igy van a szerzodesben vagy a diakszovetkezeti szabalyzatokban. Altalaban az azt koveto munkanapot szoktak megjelolni, nem az az elottit.

aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
A fizetésnek 10-ig kell megérkeznie. Ebbe természetesen belefér hogy korábban jön meg, pl ha 10-e hétvégére esik. Hogy utána jöjjön meg, az már szabálytalan.
aug. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Justinianus ***** válasza:
92%

Maga a Melódiák oldal írja: "A fizetésedet legkésőbb minden hónap 10. napján utaljuk át."

A LEGKÉSŐBB 10-én az azt jelenti, hogy ha a 10-e szombat, vagy vasárnap, akkor pénteken kell utalni (hacsak nem dolgoznak és utaltatnak a bérszámfejtők szombaton vagy vasárnap is).

Egyébként a józan ész és logika is ezt diktálja (az Mt. ugyanezt írja): Az egy havi bért azért kapja a dolgozó, hogy egy hónapig megéljen belőle, tehát nem egy hónap plusz egy-két napig.

aug. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
21%

"tehát nem egy hónap plusz egy-két napig"

Ezt jo nagy parasztvakitas ervkent felhozni, foleg hogy a honap hossza nincs egyertelmuen definialva, lehet 28 nap vagy 31 nap is. A kerdezo kapcsan nem tudhatjuk, hogy egyaltalan kapott-e elozo havi munkabert, mert ha nem, akkor jelen esetben nem az elozo havi berebol el egy honap plusz egy-ket napig. A weblap nem szamit, csak a szabalyzat, illetve alairt megallapodasok, azt kellene megnezni.

aug. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Kaptam, 8-án... Köszönöm a válaszokat.
aug. 9. 19:26
 9/26 anonim ***** válasza:
31%
Na, legalabb anonim a GYIKon jarattad le magad, nem eloben. Jobban jartal igy, grat! 👏
aug. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
49%
*javitom magam: megsem anonim, azert tok jo, hogy latszodik a neved is. Hat azert nem az eszedert szeretnek teged Norbika. 😆
aug. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!