Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudok tenni valamit a telekszo...

Tudok tenni valamit a telekszomszéd komposzt-halma ellen?

Figyelt kérdés
Két éve nekiállt a telek végében komposztot gyűjteni, azóta nálam nyáron rózsabogár invázió van, a barackok többségét megzabálják a fán. Tudok tenni valamit? Ezt nem zártan kéne tárolni?

aug. 9. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Jegyző
aug. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, a mai Magyarországon az ilyen felvetés után gumiszobába küldenének a legtöbben de megpróbáltál esetleg beszélni a szomszédoddal? Horribile dictu fel is ajánlhatod, hogy segítesz neki áttelepíteni a komposztot egy olyan helyre, ahol senkit nem zavar.
aug. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

"fel is ajánlhatod, hogy segítesz neki áttelepíteni a komposztot egy olyan helyre, ahol senkit nem zavar."


Kinézet egy ilyenből, hogy képes lenne megfogni egy lapátot?

aug. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Birtokvédelmi eljárás
aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze próbáltam vele beszélni, de szentül meg van győződve arról, hogy "nem attól van"
aug. 9. 13:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Birtokvédelmi eljárás, ahogy 4-es írja. Ott majd részletesen megvizsgálják a tényállást. Kedves többiek, a kérdező nyilván túl van az első körökön, és azért forult hozzánk.
aug. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Birtokvédelmi eljárást a zavarás kezdete után 1 évig vizsgálhat a jegyző. Azt esetleg lehet mondani, hogy idén van először olyan sok rózsabogár, ami zavaró, tehát 1 éven belül vagy, szóval így add elő. De hogy ténylegesen a komposztálás beszüntetésére szólítanának fel valakit a mai világban, az azért eléggé kétséges, szerintem. Nálunk tavaly pont azért osztogatott használt raklapot az önkormányzat, hogy komposztálókeretet csináljon a nép. Korábban pedig műanyag komposztálót osztogattak, szintén ingyen.

A komposzt áttelepítése nem old meg semmit. A kifejlett rózsabogárnak szárnya van, repül, elég nagy távolságról is odatalál. Én anno egyszer rászántam az időt, és egy zacskóba szedve megszámoltam, egyetlen őszibarackfáról valami 120 körüli bogarat szedtem le. (A többiről meg még vagy 300-at.) Miközben 2 nappal korábban is szedtem.

Annyival jobb a rózsabogár, mint a hangya vagy a seregély, hogy míg ezek minden szemet megkóstolnak (és ettől mind megrothad), addig a rózsabogarakból egyetlen szem barackra megy rá annyi, amennyi ráfér, és addig eszik, ameddig tart. Így aránylag kevés kárt okoznak.

Jobb ötlet híján, szedegesd naponta (ha ott van a barack, ahol laksz), a megkezdett barackot pedig hagyd a fán, hogy ne újabbat kezdjenek meg, így tudod csökkenteni a kártételt. Jó büdös lesz a kezed, mert rettenetes a szaguk, de hát majd megmosod.

aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
Esetleg ültethetsz büdöskét, meg zsályát a fa alá körbe.
aug. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!