Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá, hogy a...

Mit szóltok hozzá, hogy a zöld mozgalom már ott tart, hogy az embereket haláluk után ne temessük el, hanem komposztként újrahasznosítsuk?

Figyelt kérdés

"Új, még nem túl elterjedt, de néhány helyen már elérhető megoldás az ilyen szövegkörnyezetben nagyon furcsán hangzó komposztálás. Ilyenkor az elhunytat egy speciális koporsóba teszik, és lucerna, fűrészpor, szalma és faforgács keverékével borítják be. Ezt 30 napra lezárják, a mikrobák pedig elkezdik lebontani a testet. A 30 nap alatt a holttest nagyjából lebomlik, az őt körülvevő anyagokkal együtt tápanyagban gazdag „földdé” válik. Ezután a komposztált anyagot a rokonok visszakaphatják, vagy hagyhatják, hogy a komposztálást végző vállalat felhasználja egy arra kijelölt földterületen."


[link]


2022. nov. 1. 21:32
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Ironikus, hogy a zöld mozgalom valósítja meg a Zöld szója című sci-fi disztópiáját.
2022. nov. 1. 21:33
 2/28 anonim ***** válasza:
87%

Elég sokan vannak, akik nagyjából ennyire hasznot tudnak hajtani a világnak.

Különben meg mi a probléma? Mitől disztópia ez?

2022. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%
Így is úgy is a földbe kerülök, szóval tökmindegy!
2022. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

"az ilyen szövegkörnyezetben nagyon furcsán hangzó komposztálás"


Milyen szofisztikáltan fogalmazzák meg, hogy mennyire erkölcstelen és istentelen dologról van szó.

2022. nov. 1. 21:43
 5/28 anonim ***** válasza:
88%

21:43: neked komoly problémáid vannak kérdező.

Ha szimplán megrohadsz, az mitől erkölcsösebb, vagy istenesebb?

2022. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
78%
Lehetne közintézményeket fűteni a halottakkal,az hasznosabb lenne.
2022. nov. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
82%
Én szívből utálom a zöldeket, de ezt az eljárást nem tartom rosszabbnak,mint a hamvasztást.
2022. nov. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező

Az ugye megvan, hogy a paraszti világban évezredekig nyomták így?:D nagypapa meghalt, elásták a kertben amiből fa sarjadt. Ez az emlékezést is segítette, hisz tudták, hogy a fa nagypapából táplálkozott eleinte, egyfajta fejfaként tekintettek magára a fára.


Maga a módszer tényleg elég fura és személytelen, de szerintem semmivel sem személytelenebb mint pl a szétszóratás, ahol a hamvakat szétküldik egy vízsugárral (trágyázva ezzel a krönyező területeket) és a név felkerül egy oszlopra többtucat másik névvel. Van test? nincs. Van sír? Lényegében nincs. Akkor mégis mivel jobb az ennél?

2022. nov. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%
én már húsz éve is fát terveztem a síromra
2022. nov. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Revolúcióbiológus ***** válasza:
83%
Mondjuk én pont nem látok jelentős különbséget abban, hogy 30 nap vagy 30 év alatt zabálnak fel a giliszták. Így is úgy is visszajutsz a természetes körforgásba, ebben az értelemben nincs "nem zöld" temetkezés - talán a balzsamozás vagy mumifikáció tudja valamelyest lassítani a lebomlást, de ha tetszik ha nem idővel te is komposztként hasznosulsz halálod követően. Én elsősorban úgy gondolom, hogy nem a zöldek, hanem a temető fenntartók körében lesz népszerű ez a módszer, hiszen sokkal gyorsabban lehet majd temetést követően felszámolni a sírokat újraparcellázáshoz.
2022. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!